28.03.2014

Hotelový byznys

Společnost Sivek Hotels loni otevřela další franchisový hotel v Kutné Hoře. Vyhodnocuje potenciální kandidáty.

Franchising v oblasti hotelnictví není u nás příliš obvyklý, ale i zde můžeme najít jeho zastoupení. Společnost Sivek Hotels, který se svými hotely působí především v Praze, je funkčním příkladem. Loni firma otevřela druhý franchisový hotel U Růže v Kutné Hoře, ten první provozuje na Slovensku. Franchisu si firma pochvaluje, výběr vhodného kandidáta je však složitější.

pokoje Sivek Hotels Foto Sivek Hotels

Mimo 5 vlastních hotelů a 2 franchisových provozuje firma Sivek Hotels ještě 3 kavárny.

Hospodaření firmy Sivek Hotels ovlivnila loni povodeň, která zaplavila Hotel Selský dvůr v Hostivaři. „I přes dvouměsíční uzavření hotelu se nám celkově podařilo zvýšit finanční obrat o 3,5 % oproti roku 2012,“ dodává Viliam Sivek, výkonný ředitel společnosti Sivek Hotels. Letos by firma ráda pokračovala ve franchisovém rozvoji, sama už hodnotí 4 potenciální kandidáty. Rýsuje se brzké otevření dalšího hotelu v Praze.

Mimo to si je společnost Sivek Hotels vědoma toho, že technika hýbe světem, a díky tomu chce neustále zdokonalovat svůj software. „Čeká nás změna v zavedení plně automatizovaného softwaru, který by měl zefektivnit práci a pomohl dosahovat lepších výsledků,“ říká Viliam Sivek. Doplňuje také, že přechod na online prvky je problémem většiny majitelů malých hotelů, kteří nejsou schopni se vzdát dle jeho slov „papírových štaflí“ a přejít na online systém. 

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank