14.04.2014

Vláčky na cestě

Franchisový koncept Výtopna vyjednává o prostoru v Praze. O master-franchisu se hlásí zájemci ze zahraničí.

Originální nápady mají vždycky otevřenou cestu na trhu. Dokazuje to i nový Report Franchisingu, který zpracovala poradenská společnost PROFIT system. Podle něj se na franchisovém trhu loni uchytily především koncepty, které vynikaly svou originalitou. Takovým konceptem se může pochlubit i společnost EFEF, která provozuje restaurace Výtopna, kde zákazníky obsluhují mimo číšníků také vláčky na kolejích.

Zdjęcie punktu systemu Výtopna

Kdo chce, aby mu pití přivezly originální vláčky, může navštívit Výtopnu v Praze, dvě v Brně a Ostravě.

Aktuálně se v Česku nachází 5 restaurací Výtopna, dvě mohou lidé navštívit v Brně, jednu v Ostravě a jednu v Praze. V hlavním městě chce společnost EFEF otevřít další provozovnu, která by pojala až 500 lidí. „V tuto chvíli jednáme s obchodními partnery a hledáme vhodné prostory, které by vyhovovaly našim nárokům pro koncept Výtopna,“ popisuje situaci Petr Fridrich, majitel a vynálezce konceptu Výtopna. V minulém roce se počet restaurací moc nezvýšil, firma se starala především o upevnění konceptu na trhu.

Gastronomický trh prochází v současné době konsolidací, kdy špatná restaurační zařízení odchází z trhu a ta dobrá se musí potýkat s poklesem. Firma EFEF ale naopak pozici udržuje a dokonce se rozhlíží i po zahraničních partnerech. „Zájemci s ostatních států se nám hlásí. Aktuálně jednáme například s partnery z Portugalska a Ruska,“ dodává Petr Fridrich.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank