16.04.2014

Opatrný rozvoj

Realitní kanceláře CHIRŠ využívají k rozvoji i franchisy. Loni otevřela v Praze 3 nové kanceláře.

Franchisové systémy v roce 2012 zaznamenaly na tuzemském trhu růst, ovšem rok 2013 už tak příznivý nebyl. V nevyspělém trhu se snaží u nás prosadit i realitní kancelář CHIRŠ, která zde působí od roku 2004 a ke svému rozvoji využívá i franchising. Veškeré kanceláře společnost provozuje v Praze. Loni zde otevřela 3 nové. Celkově jich na základě franchisy provozuje 16.

CHIRŠ realitní kancelář Foto CHIRŠ realitní kancelář

Společnost CHIRŠ realitní kanceláře působí na trhu od roku 2004. Pobočky se nachází v Praze a jejich počet dosahuje 20, z čehož 16 je franchisových.

Jelikož tuzemský trh je docela malý, společnost příliš neuvažuje o velké expanzi do dalších měst. „Stačí nám Praha, do dalších měst nechceme. Přemýšlíme spíše o rozvoji do Polska, Německa či Španělska,“ říká ředitel CHIRŠ realitní kanceláře pro ČR Artem Egorov Pozo-Sandoval s tím, že zásadní zájem pro společnost v Česku je, aby současné kanceláře stabilně vykazovaly pozitivní výsledky. To se podle jeho slov daří naplňovat. O aktivní rozšíření pobočkové sítě firma u nás neuvažuje.

Společnost CHIRŠ původem z Izraele působí mimo ČR v dalších 4 zemích, a to v Rumunsku, Izraeli, Rusku a na Ukrajině. „V každé zemi jsme koncept přizpůsobili místním podmínkám, což považujeme za základ úspěchu,“ dodává Artem Egorov Pozo-Sandoval s tím, že například v Rusku je síť realitních kanceláří postavena čistě na franchisových licencí, v ČR si firma třeba neúčtuje franchisové poplatky. Celkově v zemích, kde společnost působí, řídí 200 poboček.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank