28.04.2014

Reality s bankou v zádech

Realitní společnost České spořitelny hledá franchisové partnery. Hodlá posílit na Moravě a v dalších regionech.

Realitní trh pomalu ale jistě ožívá po loňském roce, kdy nadále stagnoval i kvůli recesi české ekonomiky. Realitní společnosti České spořitelny (RSČS) se však i přes pokles trhu dařilo naplňovat vytyčené cíle. Letos hodlá pokračovat v další expanzi, loni do její sítě přibylo 12 franchisových partnerů, což zvýšilo i její nabídku nemovitostí k prodeji či pronájmu.

lidé sedící v kanceláři Foto RSČS

Realitní společnost České spořitelny měla ke konci loňského roku 40 franchisových poboček po celé ČR.

V další expanzi do regionů hodlá RSČS nadále pokračovat. „V současné době je pro nás strategický Olomoucký kraj. Předpokládáme, že našeho nového partnera brzy představíme. Rádi bychom posílili Moravu jako celek, ale nezapomínáme ani na další kraje včetně Prahy.“ říká předseda představenstva RSČS Martin Němeček.

Trh se konsoliduje

K dobrým výsledkům přispěla podle společnosti i podpora České spořitelny. „Výrazně jsme v loňském roce zefektivnili spolupráci s poradci a pobočkami České spořitelny, což považujeme za naši přidanou hodnotu, díky které se lišíme od ostatních realitních kanceláří,“ popisuje rozdíly Martin Němeček. „Letos se intenzivněji zaměříme na poptávající klienty, v nichž vidíme velký potenciál. Další růst obchodu  podpoří i nový marketingový koncept.“

Jak už bylo řečeno na začátku, realitní trh postupně ožívá, loni však kvůli recesi české ekonomiky moc dobrá čísla neukázal. Podle Reportu franchisingu 2013 zaznamenala kategorie realitních služeb pokles, což povede k tomu, že zájemci o realitní franchisu se budou spíše přiklánět k získání franchisové licence silné značky. Trh se tedy bude nadále konsolidovat a menší realitní kanceláře se budou spíše slučovat či vstupovat pod silnou značku. 

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank