24.04.2014

Franchisa z gastronomie

Velká města a místa spojená s cestováním si vzal u nás na paškál franchisový koncept Subway. V blízké době otevře další 2 restaurace.

Jeden z největších franchisových konceptů Subway, který vznikl v Americe, se snaží bojovat na gastronomickém trhu i v Česku. Těžké podmínky popsal area development manager pro region CEE Martin Princ: „Loni jsme zaznamenali pokles zákazníků i tržeb o 1 %, a to kvůli celkovému poklesu trhu. Za první tři měsíce letošního roku se však situace obrátila a zaregistrovali jsme nárůst obratu o 10 %.“

subway pobocka Foto Subway

Restaurace Subway se na českém trhu nachází na 14 místech.

Cíl Subway pro Česko zůstává stejný, a to stát se největším konceptem v zemi do počtu restaurací. „Franchisanty hledáme zejména ve větších městech. Například v Praze zatím odhadujeme možnost provozovat až 30 restaurací,“ přibližuje plány Martin Princ a dodává, že společnost se však nebojí zamířit i na města okolo 50 tisíc obyvatel. To dokazuje i otevření fastfoodové pobočky v Jihlavě.

Nejde jen o produkt

Zatím se v Česku nachází 14 franchisových restaurací Subway. Letos by společnost měla otevřít další v Ostravě a první v Opavě. Do toho vyjednává se zájemci o licenci v Praze a dalších městech jako Hradec Králové či Pardubice. Mimo hlavní tahy se Subway hodlá také zaměřit na netradiční lokality, především spojené s cestováním jako jsou odpočivadla u dálnice či nádraží. Ty jsou obvyklé především v jiných státech, u nás zatím funguje na sjezdu Rohlenka u Brna.

Ne nadarmo se říká, že vše zlé je k něčemu dobré. Drsné podmínky na trhu umožnily franchisovému konceptu Subway nastavit procesy, které mu pomohly k současným dobrým výsledkům. „I přes mírné oživení segmentu gastronomie očekáváme, že i tento rok bude složitý. O zákazníka bude potřeba bojovat nejen kvalitou produktu, ale také zákaznickým servisem,“ komentuje trh Martin Princ s tím, že řetězce, které se poučí z těchto podmínek, se stanou silnější.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank