29.04.2014

Zisk pod zlatými oblouky

Síti McDonald´s klesl v prvním čtvrtletí celosvětově zisk. Tržby však vykázaly růst.

Asi nejznámější světové franchisové síti McDonald´s v prvních třech měsících letošního roku stouply tržby o 0,5 %. Velkou měrou k tomu přispěly restaurace v Evropě, jejichž tržby vzrostly o 1,4 %, růst zaznamenaly i fastfoody McDonald´s v Asii, oblasti Tichomoří, Blízkého východu a Afriky. Ten činil 0,8 %. Jak však společnost dále uvedla, na americkém trhu došlo k poklesu, a to o 1,7 %.

mcdonalds provozovna zvenci

McDonald’s má ve více než stovce zemí přes 35 tisíc poboček, zhruba 80 procent z nich je v provozováno franchisovými partnery.

Právě pokles tržeb restaurací otevřených nejméně jeden rok ve Spojených státech amerických se podle vedení McDonald´s negativně odrazil na zisku, kterého společnost v prvním kvartálu letošního roku celosvětově dosáhla. Ten se totiž meziročně snížil o 5,5 % na 1,2 miliardy dolarů. Podle prezidenta a generálního ředitele McDonald´s Dona Thompsona lze již v dubnových výsledcích vidět určité zlepšení. „Na dnešním dynamickém trhu je naším cílem posilovat i nadále důvěryhodnost naší značky a nabízet našim zákazníkům kvalitní jídlo a pití. Zároveň počítáme i s dalšími investicemi do modernizace našich restaurací a dalšího rozšiřování sítě,“ doplňuje Don Thompson.

McDonald's má ve více než stovce zemí přes 35 tisíc poboček, zhruba 80 procent z nich je v rukách franchisových partnerů. Zaměstnává přibližně 1,8 milionu lidí. V České republice působí původem americká síť od roku 1992, kdy otevřela restauraci v pražské Vodičkově ulici. Momentálně u nás můžeme najít přes 90 poboček sítě McDonald´s, část z nich je provozována prostřednictvím franchisantů.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank