05.01.2009

„Bulvární“ bageterie zamířily do regionů

Český franchisový koncept městských bageterií francouzského stylu, Bageterie Boulevard se na konci roku rozkročil i do regionů. Otevřel v Pardubicích a v Liberci.

Až do konce listopadu bylo možné zajít na bagety, za kterými stojí firma Crocodille, pouze v Praze. Nyní je ale již vše jinak. Koncept Bageterie Boulevard na konci listopadu otevřel v Pardubicích svou první pobočku mimo hlavní město. V polovině prosince pak následovala provozovna v Liberci, která je však tentokrát umístěna v „kamenném obchodě“ na jedné z hlavních ulic.

Bageterie Boulevard jdou nejen do center, ale i do kamenných obchodů, nejnovější je v Liberci.

Zatím pouze vlastní

Přestože je Bageterie Boulevard franchisovým konceptem, provozuje zatím pouze vlastní provozovny. „Máme ale franchisové zájemce v regionech i Praze. Do budoucna nevylučujeme ani odprodeje již zavedených restaurací,“ řekl portálu FranchisingINFO.cz šéf konceptu Milan Bureš. V současné době je v provozu šest bageterií. Do budoucna chtějí Bageterie Boulevard budovat i „DRIVE“ verzi svých restaurací u dálnic či výpadovek velkých měst.

Jídlo táhne

Franchising v rychlém občerstvení je jedním z nejrozšířenějších. Vedle světových kolosů jako McDonald´s, KFC či Burger King se o úspěch pokoušejí i české koncepty. Například jednička na trhu s pečivem, United Bakeries provozuje síť Paneria. Společnost JPservis zase vsadila na koncept Fornetti Caffé, který se uplatňuje především na vlakových nádražích. Ze světových řetězců se v Česku rozvíjí také Subway.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank