06.01.2009

Bio-cafes uzavírá některé provozovny

Síť kaváren francouzského podnikatele Silvana Pedrettiho se zřejmě potýká s problémy, na konci listopadu propustila některé zaměstnance a rozprodává vybavení.

Koncept postavený na prodeji bioproduktů prý v Praze nemůže najít lokalitu, kde by se toto zboží prodávalo, uvedl týdeník EURO. Podle internetových stránek Bio-cafes firma již v říjnu dočasně uzavřela svou provozovnu v pražském nákupním centru Šestka. Bez ní by tak měl koncept mít pět fungujících restaurací v Praze.

Přišly bio-kavárny pro Čechy příliš brzo?

Přijdou další?

Podle informací portálu FranchisingINFO.cz, které získal od zdrojů z oboru, již Bio-cafes nabízelo některé prostory, v nichž má provozovny, k pronájmu jiným franchisovým konceptům. Pedretti, který k nám vstoupil v roce 2005, chce Čechům nabídnout alternativu k rychlým občerstvením typu McDonald´s či KFC. Cílovou skupinou jsou mladé ženy mezi 25 a 35 lety.

Sázka na BIO zatím v Česku nevyšla?

Koncept bio kaváren se také v Česku chtěl svézt na vlně rostoucího zájmu o bio potraviny. Samotný Pedretti však již před časem připustil, že povědomí Čechů o bioproduktech je stále nízké. „Ještě menší je pak chuť Čechů za tyto produkty, které jsou oproti běžným potravinám dražší, utrácet,“ doplnil Martin Jonáš z poradenské firmy PROFIT system. To potvrzují i průzkumy.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank