12.05.2014

Jednáme přímo

Franchisová síť Directreal patří na slovenském trhu mezi 3 největší realitní kanceláře. Majitel sítě Marián Paták v rozhovoru uvedl, že firma by ráda našla master-franchisanta i v ČR.

Jak se dařilo společnosti Directreal v loňském roce?

Jsem rád, že můžu konstatovat, že rok 2013 byl pro naši realitní síť skutečně úspěšný. Zájem o vytváření nových poboček stále roste, našim makléřům se podařilo zrealizovat rekordní počet obchodů, od klientů dostáváme množství pozitivních referencí. I tyto úspěchy jsou hnacím motorem, který nás nutí stále se zlepšovat a zároveň v nás vyvolává zodpovědnost za ještě lepší výsledky naší práce.

Marián Paták Foto Directreal

Na Slovensku čítá franchisová realitní síť Directreal 31 kanceláří. Poohlíží se po master-franchisantovi i u nás.

Jaký je zájem o franchisovou licenci Directreal? Jací jsou franchisanti?

Zájem o naši licenci bychom mohli v průměru vyčíslit na 5 zájemců měsíčně. Důležité pro nás však není ani tak množství reakcí, ale lidi, co za nimi stojí. Největší důraz při udělování licencí klademe na to, abychom se s potenciálním franchisatnem shodli na naší filozofii. Musí s námi sdílet stejné hodnoty, vize a řidit se s podobnými principy. Raději si vybíráme vhodného partnera déle, protože 100% shoda je pro nás nejpodstatnější. Jestliže se bavíme s člověkem, který má zájem podnikat v oblasti realit, nebojí se nových věcí a chce si nechat poradit a přijmout naše know-how. Víme, že jsme spolu na začátku úspěšné cesty.

Vstoupili jste také na český trh. Jak se Vám zde daří?

V České republice jsme začali s prodejem franchisové licence minulý rok. Za toto období se nám na vlastní kůži potvrdilo to, o čem jsme měli informace už před vstupem na tento trh. Je na něm cítit přetlak realitních kanceláří, což se odrazuje i na postojích klientů. Ti jednotlivým kancelářím nedůvěřují, mají problém s podpisem smluv, a to nehovořím o exklusivních smlouvách. Stejný problém vnímáme i ze strany potenciálních franchisantů. Zatím jsme nenašli ty správné lidi, s kterými bychom se dokázali shodnout na společné filozofii a tvorbě jedné značky.

Jak byste srovnal trh realit v ČR a na Slovensku?

Jak jsem již řekl, český trh je ovlivněný větší konkurencí, která se odráží na jednání klientů. Je víc náročné vybudovat si tam vztah mezi klientem a makléřem, lidi jsou více spekulativní, Samotná podnikatelská i obchodní etika je na českém trhu, dovolím si říct, horší.    Slováci jsou otevřenější a v uplynulých letech se pozice realitních makléřů na slovenském trhu podstatně posilnila, což nás upřímně těší.

Co plánuje Directreal pro tento rok?

Naším hlavním cílem je ještě větší posílení naší pozice na Slovensku. Máme v plánu otevřít další pobočky a zestabilizovat se i v lokalitách, kde zatím nemáme zastoupení. Stále hledáme vhodné partnery na udělení licence v České republice, kde bychom rádi obsadili taktéž pozici master-franchisanta, který by spravoval všechny další pobočky Directreal na českém trhu.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank