15.05.2014

Dvojciferné růsty

Společnost UniCredit za první čtvrtletí roku vykázala silné výsledky. Její zisk dosáhl téměř jedné miliardy korun.

Zlepšující ekonomické prostředí pomohlo bance UniCredit Bank Czech republic and Slovakia k dobrým výsledkům za první čtvrtletí. Konsolidovaný hospodářský výsledek po zdanění dosáhl za toto období celkově 993 milionů korun, což je meziročně o 80 % více. Čistý výnos z úroků se zvýšil na 2,42 miliardy korun, tedy o 62 %. K úspěchu pomohly i pobočky fungující na bázi franchisové spolupráce.

unicerdit bank_bohumin

UniCredit Bank se v České republice rozvíjí i na bázi partnerské spolupráce. Jejich počet dosahuje téměř třetiny z celkových 145 poboček banky.

Tuzemské firmy začaly po dvou letech opět více investovat, tak aby byly nadále konkurenceschopné. I na Slovensku očekáváme zrychlování ekonomického růstu a postupnou realizaci nových či odložených investic,“ komentuje výsledky předseda představenstva UniCredit Bank Czech republic a Slovakia Jiří Kunert. Dokazuje to i počet poskytnutých úvěrů klientům, které se zvýšily za první čtvrtletí o 68,5 %.

Rostly i vklady klientů, konkrétně vzrostly v UniCredit Bank Czech republic and Slovakia o 60,3 %. "Vklady rostly nejen ze strany retailových a firemních klientů, ale také u privátních klientů," doplňuje Jiří Kunert. Banka posilovala také v oblasti leasingových služeb. Celková aktiva banky vzrostla o 58,5 % na 498 miliard korun.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank