27.05.2014

Spojení obchodu a franchisy

Do oblasti franchisingu vstoupil koncept obchodů Daily Fresh Stores. Zatím v síti provozuje 20 vlastních prodejen.

Nováčkem ve franchisingu v kategorii Potravin je koncept Daily Fresh Stores. Ten navrhla v roce 2012 firma Czech Retail Support, ale odprodala jej loni vietnamským investorům ze společnosti V.E.Agency. Společnost se zatím věnovala rozvoji svých vlastních 20 obchodů Daily Fresh Stores a budování sítě dodavatelských vztahů z důvodu zabezpečení funkčnosti konceptu. Pro další rozvoj se rozhodli využít také franchisy. 

daily fresh stores

Prodejny Daily Fresh Stores chce společnost nabídnout nejen vietnamským prodejcům, ale také českým podnikatelům.

V současné době se firma věnuje hledání franchisantů. „Aktuálně finalizujeme jednání s 12 zájemci o franchisovou spolupráci s Daily Fresh Stores, kteří se chtějí připojit do naší sítě,“ přibližuje jeden z majitelů konceptu Daily Fresh Stores Hai Long Luong s tím, že v současné době je ve výstavbě první franchisová prodejna.

Kategorie Potravin zaznamenala v loňském roce velký boom. Podle Franchising Reportu 2013, který zpracovala poradenská společnost PROFIT system, vzrostl počet franchisových konceptů v této oblasti o 21 % a dosáhl počtu 21. Potraviny předběhly i tolik oblíbenou Gastronomii, kde růst stagnoval. "Obrovský rozmach této kategorie má na svědomí především rozvoj obchodů zabývajících se čerstvými potravinami," uzavírá Marek Halfar, ředitel firmy PROFIT system.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank