12.06.2014

Úspěch z USA

Franchisová síť zaměřená na prodej realit RE/MAX úspěšně u nás rozjela devátý rok. V prvním čtvrtletí zvýšila obrat.

Společnosti původem z USA využívají franchising jako nejlepší způsob pro svůj rozvoj, a nejen na domácím trhu, ale také v zahraničí. Díky tomu ty nejúspěšnější působí v mnoha zemích po celém světě. Z oblasti realit se u nás dokázala uchytit i firma RE/MAX, která zde v přístím roce oslaví 10. narozeniny.

remax pobočka Foto RE/MAX

Společnost RE/MAX loni u nás spustila další dvě značky, a to RE/MAX Commercial zaměřující se na segment malých a středních podnikatelů, a RE/MAX Collection, která prodává luxusní jednotky.

Během letošního roku se i přes pokles celkového trhu podařilo firmě RE/MAX zvýšit počet poboček i obrat. "Za první čtvrtletí jsme zaznamenali zvýšení obratu o 9 % a očekáváme, že v růstu budeme pokračovat i nadále," komentuje výsledky výkonný ředitel RE/MAX Hanuš Němeček s tím, že celkově trh spíše stagnoval, a to kvůli zavedení nového občanského zákoníku a změnám, které přinesl.

Plánem firmy je nadále zvyšovat tržní podíl, který se v současné době pohybuje kolem 16 až 17 %, k čemuž by měli pomoci také noví franchisanti. "Plánujeme otevření nejen nových kanceláří, ale také hledáme vhodné makléře," komentuje strategii Hanuš Němeček a dodává, že společnost nehledá jen profesionály, ale také nováčky. Ti mají možnost získat zkušenosti v RE/MAX Akademii, kterou firma hodlá ještě více rozšířit.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank