Konto ŽIVNOST – pomoc podnikatelům

Emblémem a zvláštní ochrannou známkou Raiffeisen je zvláštní architektonický prvek, tzv. Giebelkreuz – symbol ochrany rodin shromážděných pod společnou střechou před zlem a životním ohrožením. Význam tohoto symbolu přetrvává i nadále a i proto je Raiffeisenbank vnímána jako banka, jejímž cílem je chránit zájmy podnikatelů a živnostníků.
Jednou z hlavních otázek, které začínající podnikatelé řeší, je způsob financování jejich byznysu.
 

S tím souvisí i výběr banky pro zřízení podnikatelského účtu, od kterého chtějí jednoduchost a žádné dodatečné podmínky. Pro ně Raiffeisenbank nabízí účet na míru.

Velmi často se setkáváme s názorem, že české banky živnostníky často přehlíží, nevidí v nich zajímavou tržní příležitost, snaží se je zaškatulkovat. Mnohdy se může zdát, že jim neumí nabídnout jednoduchý produkt bez dalších podmínek. A právě jednoduchost je to, co podnikatel, zejména ten začínající, od bankovních produktů chce. A nemusí jít nutně pouze o úvěry, vše totiž začíná již u samotného účtu v bance.

Ne vždy tomu tak musí být. Jednou z bank, která považuje malé podnikatele za její klíčové segmenty, je i Raiffeisenbank. „Víme, že podnikatelé potřebují mít vše jednoduché, transparentní a snadno přístupné. V České republice působí podle různých odhadů 1,5 až 2 miliony podnikatelských subjektů. Drtivá většina z nich jsou přitom drobní živnostníci, na které se hodně zaměřujeme,“ říká segmentový manažer Raiffeisenbank Jan Pari.

Jako příklad může sloužit její nový účet Podnikatelské eKonto Živnost. Podnikatelé si v rámci jednoho měsíčního poplatku zajistí  vše potřebné pro svůj byznys. Získají kromě vedení účtu a dalších výhod, také neomezený počet domácích elektronických transakcí i neomezený počet výběrů z bankomatů všech bank u nás i v zahraničí. Součástí je i spořicí účet či pojištění Asistenční služby pro podnikatele.

Stejně, jako se ví, že by se  osobní život neměl míchat s tím pracovním, platí totéž i o financích. "K živnostenskému účtu tak podnikatelé získají zdarma i osobní, nebudou tak při využívání obou účtů nijak limitováni obavou z bankovních poplatků, zároveň budou mít lepší přehled o stavu osobních i firemních financí. Navíc tito živnostníci snáze dosáhnou na podnikatelské úvěry, které získají za výhodnějších podmínek oproti tomu, kdyby využívali k podnikání osobní účty," vysvětluje Jan Pari.

Co potřebujete pro založení Podnikatelského eKonta ŽIVNOST?

  • Doklad totožnosti fyzické osoby podnikatele
  • Minimální vklad 1 000 Kč
  • Být podnikatelem registrovaným na území České republiky nebo v zahraničí

Všechny služby jsou zahrnuty v ceně 199 Kč za měsíc. Nemusíte tak už hlídat výši bankovních poplatků a můžete se plně věnovat jen svému podnikání. Poplatek za vedení účtu je navíc možné započíst do nákladů snižujících daňový základ.

Více o kontě ŽIVNOST najdete ZDE.