01.07.2014

Franchisant z pojišťovny

Allianz loni spustila spolupráci pomocí franchisy. Vyplatilo se a aktuálně provozuje 15 franchisových poboček.

Pojišťovna Allianz vkročila před více než rokem do vod franchisingu, když otevřela první pobočky fungující na jeho bázi. V současné době se v síti Allianz nachází 15 franchisových obchodních míst a v polovině června Allianz otevřela první „zlatou“ franchisu v Praze na Černém mostě. Tento typ spolupráce chce firma nadále využívat.

allianz pobočka v Ostravě Foto Allianz

Letos v červnu otevřela Allianz pojišťovna první "zlatou" franchisovou pobočku v Praze na Černém Mostě. Franchisových míst provozuje už 15.

Rozhodnutí svěřit pobočku franchisantovi se ukázalo jako dobrý tah.„Prodej produktů přes franchisy zaznamenává mnohem větší růst oproti klasickému způsobu prodeje. Franchisant v osobě zkušeného obchodního zástupce dokáže prostřednictvím franchisy efektivněji budovat svůj tým a díky příležitosti „stát svým lidem za zády“ při komunikaci s klientem a prodeji, rychleji korigovat jejich počínání a předávat své nejlepší zkušenosti,“ komentuje výhody franchisy mluvčí Allianz Václav Bálek.

Za první 4 měsíce eviduje firma Allianz pojišťovna více než 4 miliardy korun v rámci přijatého pojistného, zejména z řad neživotního pojištění. Společnosti se dařilo i zvyšovat tržního podíl na trhu. „Do budoucna bychom rádi prostřednictvím externích distribučních kanálů zvýšili náš tržní podíl. Síť našich reprezentantů by měla stále růst, a to jak ve své velikosti, tak efektivitě. Z hlediska produktové strategie a strategie služeb chceme Allianz i nadále spojovat s vysokou kvalitou,“ uzavírá strategii pojišťovny Václav Bálek.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank