22.07.2014

Lehké cestování

Autopůjčovna Rentis fungující na bázi franchisy působí v Česku už na dvou místech. Společnost chce najít další franchisové partnery po celé zemi.

Zájem o pronájem aut, především díky rozvoji turistiky na vlastní pěst, se stále zvětšuje. I to pomohlo polské společnosti Rentis, která vede půjčovnu aut, najít franchisové partnery na tuzemském trhu. V dubnu se jí podařilo otevřít dvě pobočky v Praze a Ostravě. „V Praze máme v současné době vozový park o 20 vozidel,“ dodává ředitelka Rentis Agnieszka Drzymala-Feć.

auto rentis Foto Rentis

V Česku se zatím franchisové pobočky Rentis nacházejí v Praze a Ostravě. V Polsku firma vede na 57 franchisových autopůjčoven. Uvažuje i o Slovensku.

Franchisového partnera hledala firma Rentis v Česku od loňského roku. Služby zaměřuje nejen na turisty, kteří si chtějí pronajmout auto a vyhnout se hromadné dopravě, ale také pro firmy. „Praha je velmi oblíbená u turistů, proto jsme rádi, že se nám zde podařilo otevřít první franchisovou pobočku už před prázdninami. Rádi bychom jako další krok chtěli otevřít autopůjčovny v dalších lokalitách, především v Brně či na jihu Česka,“ dodává Agnieszka Drzymala-Feć s tím, že Rentis chce také více podpořit marketing na firemní klientelu.

Klienti na domácím trhu společnosti Rentis v Polsku mohou už vybírat z flotily 600 aut na 57 místech země. K úspěšné expanzi pomohl firmě právě franchising. „Věříme, že díky franchisovému modelu podnikání, která umožňuje spolupráci se soukromými podnikateli, se nám podaří podobný úspěch také v České republice,“ uzavírá Agnieszka Drzymala-Feć.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank