31.07.2014

Franchisa na kolejích

Franchisový koncept Výtopna by se mohl brzy objevit v Praze. Majitel licence vyjednává o vhodných prostorech.

Gastronomický trh prochází aktuálně konsolidací, kdy mizí špatné firmy. Trh se dle společnosti EFEF, která vlastní originální franchisový koncept Výtopna, se začíná po poklesu zase oživovat. Jak by mělo ukázat druhé pololetí roku. Sám franchisor EFEF chystá se svým konceptem Výtopna další expanzi.

výtopna a lidi v ní Foto Výtopna

Aktuálně se v Česku nachází 5 restaurací Výtopna, dvě mohou lidé navštívit v Brně, jednu v Ostravě a jednu v Praze.

Další restaurace Výtopna, která je oblíbená zejména tím, že nápoje přivážejí vláčky po kolejích rozmístěných kolem stolů, by se měla objevit v Praze. „Jednáme s potenciálním obchodními centry a dalšími partnery o nových prostorách pro Výtopnu. Bude se jednat o franchisovou jednotku,“ přibližuje plány majitel franchisové licence Výtopna Petr Fridrich. Než o expanzi se loni firma starala především o upevnění konceptu na trhu.

Že se jedná o originální nápad, který má budoucnost, dokazují i zahraniční podnikatelé, kteří by svou Výtopnu chtěli otevřít i ve své domovině. Společnost je však opatrná a neprodává franchisové licence okamžitě. „Máme mnoho zájemců ze zahraničí. Aktivně se však v tuto chvíli soustředíme na ruský trh, kde hledáme vhodného franchisanta,“ komentuje zahraniční expanzi Petr Fridrich. V zahraničí se zatím žádná Výtopna nenachází, společnost je však na cestě k tomu, aby se to změnilo.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank