05.08.2014

Na kebab do franchisy

Do vod gastronomie vstupuje na tuzemský trh franchisový koncept Mr. KEBAB. Chce zde vytvořit fastfoodovou síť.

Slovenská společnost Mr. KEBAB se rozhodla prorazit se svým gastronomickým fastfoodovým konceptem na našem trhu pomocí franchisové spolupráce. Ve vlastní režii provozuje zatím dvě pobočky v Košicích a i na Slovensku chce rozšířit síť vhodnými franchisanty. „Česko i Slovensko jsou v mnoha ohledech blízké trhy, proto jsme se rozhodli vybudovat síť na obou trzích,“ dodává majitel společnosti Ľubor Lelovits.

provozovna Mr.Kebab v Košicích Foto Mr. Kebab

První provozovny Mr. KEBAB mohou návštěvníci nalézt ve slovenských Košicích. Rozšířit je chce společnost nejen na Slovensku, ale i v Česku.

U našich sousedů se už vyjednává o nových provozovnách, kde se bude prodávat jídlo na bázi kebabu. „Připravujeme otevření restaurací v Trnavě a Žiliny. Fakticky jsme zahájili rozšiřování jen letos, protože doteď probíhala finalizace celého projektu do podoby konečných smluvních podmínek,“ doplňuje Ľubor Lelovits. Franchisové pobočky Mr. KEBAB by firma ráda provozovala zejména ve městech nad 30 tisíc obyvatel, ve velkých městech se nebrání více pobočkám.

Podnikatel, který by měl zájem o provozování franchisové restaurace Mr. KEBAB, se musí připravit na investice v hodnotě 40 až 80 tisíc eur v závislosti na velikosti provozovny. Licence vyjde na 10 tisíc eur. Požadavky na prostor se liší na základě preference podnikatele, jaký typ chce provozovat. Může provozovat normální pobočku se sezením, ale možný je i exteriérový stánek.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank