20.08.2014

Změna na vrcholu

Franchisová síť fastfoodů McDonald’s změnila v ČR a na Slovensku vedení. Novým ředitelem se stal Tomasz Rogacz.

Řetězec rychlého občerstvení McDonald’s v ČR a na Slovensku, který část svých poboček vložila do rukou svých franchisantů, změnil vedení. Novým generálním ředitelem firmy se stal Tomasz Rogacz, který dříve zastával pozici market managera ve společnosti McDonald’s Srbsko a Bosna-Hercegovina. Do křesla nastoupil 1. srpna.

Tomasz Rogacz Foto McDonald's

Tomasz Rogacz začal svoji kariéru v McDonald’s v Polsku v roku 2001 jako zaměstnanec restaurace. Aktivity pro McDonald’s Srbsko a Bosna-Hercegovina řídil tři roky.

Původní generální ředitel Alexander Schramm, který trhy Česka a Slovenska řídil víc než dva roky, převezme pozici obchodního ředitele pro rozvoj licencovaných trhů v centrální divizi společnosti McDonald’s. Bude mít na starost poskytování podpory 11 trhům v Evropě. „Jsem přesvědčený, že tato změna umožní ještě lepší využití potenciálu našich manažerů. Věříme, že oba přispějí k dalšímu posílení a rozvoji podnikání společnosti McDonald’s v regionu, “ řekl k tomu Piotr Jucha, regionální viceprezident pro střední Evropu.

Síť rychlého občerstvení McDonald’s se loni potýkala s poklesem gastronomického trhu, když jí jen v Česku klesly tržby meziročně o 1,8 % na 4,1 miliardy korun. Počet obsloužených zákazníků dosáhl 58 milionů. I přes náročné podmínky dokázal McDonald's s konkurencí bojovat. Podařilo se mu loni otevřít 7 nových restaurací a představil nový franchisový koncept malých restaurací, které chce směřovat do menších nákupních center či na vlaková a autobusová nádraží.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank