22.01.2009

CENTURY 21: První pobočka v Česku

Na začátku února otevře realitní řetězec CENTURY 21 svou první franchisovou pobočku v Česku, následovat budou další

Téměř „pod střechou“ již má realitní gigant další dvě licence. „Po vstupu na český trh v listopadu loňského roku jsme předpokládali prodeje prvních licencí ve 2. čtvrtletí letošního roku, ale zájem je obrovský, proto se expanze urychluje,“ řekl v rozhovoru pro portál FranchisingINFO.cz finanční ředitel sítě Lubomír Milek.

V únoru otevře CENTURY 21 svou první pobočku v Česku, letos chce prodat až 20 licencí

Letos až 20 prodaných licencí

V letošním roce plánuje CENTURY 21 prodat v Česku až 20 licencí. „Drtivou většinu z nich budeme prodávat v Praze, kde chceme vytvořit 10 až 15 poboček, až poté půjdeme do regionů,“ doplnil Lubomír Milek. První pobočka v některém z regionů by se tak podle něj mohla objevit až ve druhé polovině roku. V každém dalším roce che firma prodat více než 20 licencí a do pěti let chce mít v Česku na 150 poboček.

Krize nahrává sítím

Přestože odborníci hovoří o tom, že by kvůli finanční krizi mohla jít ke dnu až polovina českých realitních kanceláří, u síťových realitek to může být naopak. „Náš plán rozvoje jsme kvůli finanční krizi neredukovali. Naopak, v době krize je zájem samostatných realitních kanceláří o vstup do franchisových sítí větší,“ doplnil Milek. Franchisové realitní sítě si tak podle něj mohou nyní vybírat i mezi zavedenými firmami s 20, 30 i více makléři.

Realitní sítě posilují

CENTURY 21 není jedinou síťovou realitní kanceláří, která počítá s růstem. Další rozvoj plánuje také RE/MAX. Pravidelně ohlašuje nové úlovky také americká ERA Reality, která patří do stejné majetkové skupiny jako CENTURY 21. Nezahálejí ani ryze české realitky. Na cestu franchisingu se na konci loňského roku vydal například brněnský Real Spektrum. Neslavně naopak skončily Arden Reality, které podle policie dluží svým klientům 17 milionů korun.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank