28.08.2014

Trojka na globálním trhu

Fastfoodové řetězce by se měly mít na pozoru. Brzy díky akvizici franchisových firem Burger King a Tim Hortons vznikne třetí největší síť rychlého občerstvení.

Na globálním fastfoodovém trhu se schyluje k velké změně. Americký řetězec Burger King, který drtivou většinu svých restaurací řídí jako franchisové, se dohodl na koupi největší sítě kanadského rychlého občerstvení Tim Hortons. Ta je známá především prodejem kávy a koblih. Spojením obou společností vznikne třetí největší fastfoodový řetězec na světě.

tim hortons pobočka Foto Tim Hortons

Společnost Tim Hortons pochází z Kanady, kde působí na 3500 místech. Akvizice s franchisovým řetězcem Burger King mu může pomoci s expanzí zejména na americkém trhu.

Společnost 3G Capital, která vlastní většinu akcií franchisové sítě Burger King, bude vlastnit 51 % akcií nové firmy společně s ostatními akcionáři Burger King a Tim Hortons. Po spojení bude jako třetí největší řetězec s rychlým občerstvením bude působit ve 100 zemích světa s více než 18 tisíci restauracemi. Obě firmy počítají s obratem okolo 23 miliard dolarů. „Tato transakce pomůže našemu konceptu Tim Hortons v rychlejší globální expanzi,“ dodává Marc Caira, prezident Tim Hortons. Obě značky budou po akvizici fungovat samostatně.

Spojením obou společností může Burger King posílit ve snídaňových menu a více konkurovat největšímu konkurentu McDonald’s, který nabízí snídaně a provozuje své kavárny McCafé. Druhému franchisovému řetězci Tim Hortons může akvizice pomoci v rozvoji především na trzích, kde Burger King působí. Kavárenská síť obsluhuje přes 3500 restaurací v Kanadě, 860 v USA a 32 v arabských zemích. Zatímco Burger King, který u nás franchisově nepůsobí, provozuje 13 tisíc fastfoodů v 79 státech.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank