08.09.2014

Rozvíjíme se rychle

Majitel franchisového konceptu Ship Center Kamil Janowski přiblížil v rozhovoru fungování společnosti. Na českém trhu hledá master-franchisového partnera, který by pomohl vytvořit síť.

Čím se vaše společnost zabývá? 

Řídíme se mottem "Zařiďte vše na jednom místě". Pod jednou střechou zákazníci najdou jak kurýrní služby, tak 3D tisk. Pomáháme mnoha podnikatelům v rychlé organizaci jejich firem. Zhotovíme virtuální kancelář na klíč a pomocí marketingových nástrojů podpoříme chod firmy a zlepšíme realizaci servisních zakázek.

Proč jste si vybrali český trh pro svou expanzi? Co zde chcete dosáhnout?

Důvod je jednoduchý. Česko je země, kde jsou lidé otevřeni novým věcem, nebojí se jít do rizika a jsou schopni ocenit dobrou a prokázanou investici, která funguje. Předpokládáme, že na místním trhu si náš franchisový koncept Ship Center získá důvěru tak rychle jako v Polsku. V Česku v současné době hledáme master-franchisového partnera, který by začal vytvářet síť Ship Center. Chtěli bychom v krátké době s partnerem vytvořit síť 100 center, které by nabízely naše služby ve spolupráci s významnými kurýrními a tiskařskými společnostmi v Evropě.

Máte už nějaké potenciální zájemce na českém trhu?

Ano, musím říci, že se nám už zájemci o naši franchisovou licenci Ship Center hlásí a my s nimi vyjednáváme. Avšak stále se nám nepodařilo najít tu správnou osobu, která by se s námi byla schopna spojit a spolupracovat na dalším rozšiřování naší sítě. Dbáme na nalezení pravého partnera.

Jak jste úspěšní na vašem domácím, polském, trhu?

Pokud se bavíme o konkurenci, tak ta je v Polsku opravdu obrovská. Neznám zemi, kde by působilo tolik společností, které zprostředkovávají kurýrní a reklamní služby. Konkurují si především cenou, aby získali zákazníky, což vede k nižší kvalitě. Ze začátku to bylo těžké, ale správná reklama nakonec přinesla výsledky. Když jsme vstupovali na polský trh, působilo zde 5 franchisových systémů nabízejících kurýrní služby. Díky provedení naší franchisy, kdy nabízíme služby "pod jednou střechou", se náš koncept setkal s velkým zájmem a díky tomu už dnes patříme mezi první společnosti, které podobné služby nabízí. Doufám, že totéž se stane i v České republice.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank