17.09.2014

České bagety chutnají

Franchisová síť Bageterie Boulevard rozšířila v Česku počet restaurací. Daří se jí také zvyšovat obrat.

Češi dokazují, že i oni mohou konkurovat velkým americkým fastfoodovým řetězcům. Příkladem je franchisový koncept Bageterie Boulevard, který na trh přivádí společnost Crocodille. Ta dříve začínala jen s prodejem baget, ale pak se rozhodla založit gastronomický koncept a vsadila na dobrou kartu. V České republice byly letos otevřeny další 2 restaurace a jejich počet dosáhl 18. 

Bageterie

Společnost Crocodille provozuje 20 restaurací Bageterie Boulevard v Česku, na Slovensku a v Polsku.

Ze začátku se restaurace Bageterie Boulevard objevovaly zejména v Praze, nicméně postupně času je firma rozvíjí i do ostatních částí republiky. Letos byly otevřeny pobočky v Praze kousek od Staroměstského náměstí a v Ústí nad Labem v ulici Nádražní. Na podzim se chystá otevření další pražské pobočky u Náměstí Míru. Expanzi se daří a počet zákazníků též roste. „U restaurací, které provozujeme více než jeden rok, jsme zaznamenali letos dvouciferný růst,“ řekl dříve pro Franchising.cz marketingový manažer Stanislav Pekárek.

Kritéria na místo, které by měl potenciální franchisant zohlednit, se liší od typu provozovny. Společnost Bageterie Boulevard poskytuje restaurace typu High Street Store, Food Court, Také away store či Drive. Vstupní poplatek stojí 15 tisíc eur. 

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank