27.01.2009

Subway se vrátil na výsluní

Po roční pauze se americký fast-foodový řetězec Subway stal opět podle časopisu Enterpreneur nejlepší franchisou na světě

Pouze jednou přenechala americká fast-foodová franchisa prvenství někomu jinému v anketě Franchise 500, kterou letos již po 30. vyhlásil prestižní časopis Enterpreneur. Loňskému vítězi, řetězci konvenience marketů 7 eleven se tak prvenství nepodařilo obhájit. Subway přitom, mimo loňska, vyhrál pokaždé v novém tisíciletí. Subway působí také v Česku.

Subway měl loni podle svých představitelů "nejlepší rok v historii"

I přes krizi se Subway dařilo

Přestože loni ekonomiku USA zasáhla krize, Subway zažil nejlepší rok v historii. Na konci loňského roku firma ohlásila 30.000 otevřených restaurací. Ohlásila 1600 restaurací, které se budou otvírat. K tomu prodal Subway dalších 2400 licencí. „Dáváme našim franchisantům skvělou hodnotu. Můžou si vybudovat svůj obchod za míně než 200.000 USD,“ řekl po oznámení vítězství šéf Subway Fred DeLuca.

Propad 7 eleven, posun McDonald´s

Loňský vítěz ankety, 7 eleven přitom zaznamenal pořádný sešup. Letos mu patří až 30. pozice. Naopak, posun vzhůru zaznamenal největší franchisový řetězec světa, McDonald´s. Poskočil z 5. místa na stříbrnou pozici. Z u nás známých značek se do první desítky vešla ještě Pizza Hut na sedmém místě. Oproti loňsku se z „českých“ systémů do první desítky nevešly KFC a RE/MAX, která si přesto drží prvenství mezi realitními kancelářemi.

10 nejlepších franchisových systémů roku 20089v anketě Franchise 500:

  1. Subway
  2. McDonald's
  3. Liberty Tax Service
  4. Sonic Drive In Restaurants
  5. InterContinental Hotels Group
  6. Ace Hardware Corp.
  7. Pizza Hut
  8. UPS Store, The/Mail Boxes Etc.
  9. Circle K
  10. Papa John's Int'l. Inc.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank