05.11.2014

Hilton změní majitele

Jeden z největších konferenčních hotelů v regionu CEE, hotel Hilton, je na prodej. Je tak důkazem toho, že po vypršení franchisové licence je možné ho prodat.

Hotel Hilton Prague, který bývá preferovanou volbou mnoha významných návštěvníků Prahy, je na prodej. Společností Avid Asset Management Ltd exkluzivně pověřila firmu JLL Hotels & Hospitality Group, aby zprostředkovala jeho prodej. Hilton Prague je se 791 pokoji největším hotelem v České republice a s více než 7.000 m2 konferenčních prostor také jedním z největších konferenčních hotelů v regionu střední a východní Evropy.

hotel Hilton Foto JLL Hotels & Hospitality Group

Během 10 let současný majitel investovat do modernizace hotelu Hilton 50 milionů eur (přes 1 bilion korun).

Přestože je hotel skvěle spravován řetězcem Hilton, s končící manažerskou smlouvou operátora hotelu (Management Contract) se novému majiteli otevírají možnosti provozních změn a dalšího zvýšení investiční hodnoty. Hotel je ve výborném stavu. Od roku 2004 majitel investoval více než 50 milionů eur do modernizace všech pokojů a zřízení módního baru „Cloud 9“.

Paul Morgan, CEO společnosti Avid Asset Management Ltd, doplňuje: „Pod správou řetězce Hilton dosáhl hotel Hilton Prague v posledních několika letech výjimečného obchodního růstu. Rozsáhlé investice umožnily hotelu dosáhnout a udržet si nejvyšší standard. Věříme, že nyní je ten pravý čas k prodeji této prominentní nemovitosti. Nabízíme tak dalšímu investorovi šanci těžit z těchto předností a nadále vylepšovat jeden z nejlepších hotelů ve střední a východní Evropě.“

„Situace na pražském hotelovém trhu se od světové recese roku 2009 stabilně a pravidelně zlepšuje. V srpnu tohoto roku celkové příjmy za pokoj oproti roku 2013 vzrostly o 5,6 %. Věříme, že Praha v příštích letech nadále poroste a upevní tak svou pozici přední turistické i kongresové destinace v regionu,“ uzavírá Christoph Härl.

Skupina Hilton & Resort nabízí i franchisovou licenci na otevření hotelu Hilton, a to od roku 1969. Na základě franchisové spolupráce se rozvíjí 221 hotelů Hilton z celkových 333, které jsou v síti. Licenci si však pořizují především developerské společnosti. Celkové náklady se na pořízení hotelu mohou vyšplhat až ke 100 milionu dolarů. 

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank