18.11.2014

S vláčky do Ruska

Franchisový koncept Výtopna hledá aktivně partnery na ruském trhu. V Česku se restauracím dařilo.

Podnikatelé v gastronomii sázejí stále více na osvědčený recept využití surovin z lokálních zdrojů. "Mnoho šéfkuchařů konečně pochopilo, že pokud má něco zpestřit jejich jídelní lístek, jsou to právě lokální suroviny," komentuje gastronomický trh majitel franchisové licence Výtopna Petr Fridrich. Restaurace Výtopna, kde pití rozváží vláčky po kolejích, plánují díky úspěchu svého konceptu expanzi i do zahraničí.

vytopna, train, beer

Orlová, dvakrát Brno a Praha. To jsou města, kde se nachází franchisové restaurace Výtopna. Přibýt by brzy měla ještě jedna v Praze.

Na českém trhu se Výtopny nacházejí na 4 místech, po jedné v Praze a Orlové a po dvou v Brně. "V prvním pololetí roku 2014 jsme zaznamenali stále vyšší návštěvnost u našich Výtopen. Obrat se nám zvýšil meziročně o několik procent," říká Petr Fridrich a dodává, že v současné chvíli se plánuje otevřít další franchisovou restauraci v Praze. Firma vyjednává s obchodním centrem, jehož jméno zatím nechtěla komentovat.

První zahraniční zákazníci, kteří by se dočkali restaurace s obsluhujícími vláčky, by se měli stát ti v Rusku. "Na ruském trhu hledáme aktivně partnery, kteří by se zde postarali o rozvoj našeho franchisového konceptu Výtopna," komentuje plány v Rusku Petr Fridrich.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank