19.11.2014

Hypotéky pomáhají franchisám

Franchisové společnosti se na realitním trhu potýkají s problémy. RE/MAX však zvýšil obrat.

Realitní společnosti využívají franchisové spolupráce pro lepší rozvoj. Nicméně přesycenost trhu způsobila, že mnoho franchisových partnerů neprodloužilo smlouvu a některé realitní společnosti dosáhly snížení počtu poboček. S podobnou situací se musí potýkat i síť RE/MAX, které se u nás daří držet téměř 20% podíl na trhu.

remax kancelar Foto RE/MAX

Společnost RE/MAX se na českém trhu etablovala jako jedna z největších franchisových realitních kanceláří. Provozuje zde přes 120 franchisových poboček.

I přes nepříznivé podmínky, které mimo špatných franchisantů a drsné konkurenci způsobila na začátku roku i změna občanského zákoníku, se dařilo firmě RE/MAX zvyšovat prodeje nemovitostí. „Za první tři kvartály se nám podařilo zvýšit obrat o 8 %. Věříme, že tento trend udržíme a na začátku roku oznámíme další pozitivní čísla,“ komentuje výsledky Hanuš Němeček, výkonný ředitel společnosti RE/MAX.

Ve světě realit pomáhá realitním společnostem i neustále se v ČR snižující úroky z hypoték, což zvedá prodej nemovitostí. Jak uvádí statistiky Fincentrum Hypoindexu, průměrný stav úrokové sazby dosahoval v říjnu 2,46 %. Přitom na konci roku 2013 to bylo 3,09 %. Odborníci však očekávají, že sazby už dosáhly svého dna. 

Zvyšující se poptávka o hypotéky tak může pomoci i realitním firmám uspět v získávání franchisových partnerů. Pozor by si však měli dávat na jejich povahu. „Ve franchisovém systému může i jednotlivec poškodit značku a její reputaci a tím narušit podnikání ostatních. Proto si budoucí franšízanty velmi dobře vybíráme,“ dodává Hanuš Němeček.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank