23.11.2014

Pryč lusknutím prstu

Franchisová síť Burger King se v Německu zúžila. Přišla během jednoho dne o 89 restaurací.

Německem otřásá skandál. Franchisový řetězec Burger King ukončil činnost v 89 franchisových restauracích ze 700 na německém území. Důvodem byly špatné hygienické a pracovní podmínky. Franchisovou licenci držela společnost Yi-Ko Holding, s kterou Burger King Europe rozvázal smlouvu s okamžitou platností. Informovala o tom agentura DPA.

burger king

Řetězec Burger King je druhý největší s rychlým občerstvením po McDonald’s a má víc než 14 tisíc restaurací zhruba v 100 státech světa.

Toto těžké, ale nezbytné rozhodnutí jsme museli přijat a rozvázat s holdingem Yi-ko smlouvu pro opakované nedodržování smluvních podmínek a jejich neustálé porušování,“ uvedla ve vyjádření firma Burger King Europe. Zrušení franchisových licencí znamená, že je potřebné najít náhradu za zrušené jednotky. K tomu se Burger King nechtěl vyjadřovat. Zbylých 599 poboček by mělo fungovat bez problémů.

Na problém upozornila německá televize RTL, která v reportáži ukázala, že zaměstnanci byli nuceni prodávat potraviny po uplynutí data spotřeby. Do toho se společnost opožďovala s výplatami mezd a uznání přesčasů.

Americký fastfoodový řetězec působí i v České republice, franchisově se však nerozvíjí jak je zvykem. Licenci drží společnost AmRest, která se o rozvoj restaurací Burger King stará sama. Německý Yi-Ko Holding fungoval na podobné úrovni. Koncert Burger King tak v Německu přišel o 89 restaurací během jednoho dne. 

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank