26.11.2014

Přeměna České pošty

Česká pošta plánuje v oblasti franchisového rozvoje revoluci. Ze 3200 poštovních míst chce, aby většina byla franchisová.

Rozhodnutí, které změní fungování České pošty, začne od příštího roku. Během něj dvě stovky poboček pošty převezmou od státního podniku franchisoví partneři. Česko tak míří směrem, který funguje ve většině evropských státech. Pokud se podíváme na ostatní země, franchisové pobočky v drtivé většině převažují. Například Německo jich provozuje 100 %.

posta_pobocka

Na českém území funguje na 3200 pošt. Z toho 54 provozují franchisanti jako Pošta Partners. Jejich počet by se měl do několika let zvětšit.

V převodu pošt na franchisové jednotky budeme i nadále pokračovat. Chceme, aby jejich počet převažoval nad kamennými pobočkami, tak jako v západních zemích,“ řekla pro portál Franchising.cz tisková mluvčí České pošty Marta Selicharová. Zároveň dodala, že v současné době franchisově funguje 54 pošt jako Pošta Partner. Celkově se na území Česka nachází přes 3200 poštovních míst.   

Česká pošta v současné době zdokonaluje franchisový systém a očekává, že po jeho spuštění bude zájem o franchisový koncept Pošta Partner ještě větší než je teď. Franchisa by měla pomoci poště ušetřit provozní náklady, které rostou zejména v menších vesnicích. Z toho důvodu mimo franchisy zřizuje i tzv. výdejní místa, které však neslouží jako typická pobočka pošty. Těch je v současnosti 86.

Pro další rozvoj České pošty by mělo pomoci i zrušení její transformace na akciovou společnost, což schválila vláda. Česká pošta tak bude nadále figurovat na trhu jako státní podnik. To jí pomůže i více investovat do zlepšení služeb. „Z našeho pohledu se jedná o správné rozhodnutí, které je důležité pro další růst a rozvoj společnosti, stejně tak pro potřebné investice,“ shrnuje generální ředitel České pošty Martin Elkán.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

1

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank