29.11.2014

Češi kávu umí

Franšízová značka CrossCafe otevírá 19. kavárnu v Chomutově. Může směle soupeřit s americkými kavárenskými řetězci.

Kavárenská síť CrossCafe vstoupila do kraje s pořadovým číslem čtyři. Nová kavárna byla otevřena tentokrát v Chomutově. Kavárna CrossCafe se nachází v nově zrekonstruované budově bývalé pošty, v obchodním centru Galerie Pošta v Palackého třídě.

cross cage hradec Foto CrossCafe

První pobočka CrossCafe byla otevřena v Plzni, následovalo hlavní město Praha a potom i Hradec Králové. Čtvrtým městem, kde zákazníci mohou zkusit kávu, se stal Chomutov.

Chomutovská kavárna je 19. v pořadí. Sedm jich je v Praze, osm v Plzni a tři se nacházejí v Hradci Králové. O franšízovou licenci CrossCafe mají zájem i z ostatních měst. „Na první polovinu příštího roku plánujeme otevřít kavárnu v Havířově,“ dodává ředitel firmy CrossCafe original Tomáš Káčerek. Už dříve pro Franchising.cz řekl, že společnost věří, že v příštím roce se franchisovému konceptu podaří růst výrazněji než letos, a to jak v Čechách, tak i na Moravě.

K rozvoji by měla přispět i pomoc s úvěrováním pro budoucí franchisanty, kterou společnost CrossCafe spustila letos na podzim. „Často jsme se setkávali s výbornými zájemci o naši franchisovou licenci CrossCafe, kteří ale měli problém se získáním úvěru od banky. S tím teď můžeme pomoci,“ přibližuje výhodu Tomáš Káčerek.

Kavárenský trh v Česku je hodně zahuštěn a není lehké se na něm udržet. Proto se neotvírá tolik kaváren jako restauračních zařízení. Největší sítí kaváren disponuje McDonald’s se svými McCafé, kterému však pomohli už zaběhnuté pobočky, do kterých prodej kávy doplnil. V současnosti jich fungují téměř tři desítky.

O expanzi se pokouší i americký řetězec Starbucks, který se ovšem u nás nerozvíjí přímo franšízově. Kvůli vysoké konkurenci se zatím rozvíjí především v Praze a Ostravě. Zatím jich u nás lze najít jen 17.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank