07.12.2014

ČR franšízy láká

Brána do regionu střední a východní Evropy. Přesně tak vidí Českou republiku zahraniční franšízové koncepty.

Jedním z takových konceptů je i rakouský Tiroler, který na nedávné Master-franchisové konferenci v Praze podepsal smlouvu se svým prvním franšízovým partnerem. Prodejce gastronomických specialit ze všech oblastí Tyrolských Alp by tak měl v příštím roce otevřít svůj první obchod u nás. V Rakousku a Německu má značka momentálně 42 franšízantů.

Tiroler obrazek stanku Foto Tiroler

Rakouská síť Tiroler vznikl v roce 1986 a od roku 1993 byl dále rozvíjen jako franchisový systém. V současné době má 42 franchisových partnerů, zejména v Rakousku a Německu.

Dalšími sítěmi, které na Master franchisové konferenci prezentovaly svůj zájem o vstup na náš nebo slovenský trh, jsou například německý online prodejce hamburgerů a dalších jídel Burgerme nebo rakouská síť pekařství Anker. Master-franšízového partnera zde hledá i španělský internetový obchod bebedeparis, který se specializuje na prodej dárků a dárkových balíčků pro děti od 3 do 6 měsíců a jejich matky.    

Zkouška ohlasu

Před časem avizovala svůj plán expandovat na tuzemský trh i řada amerických značek, mezi něž patří například fastfoodové sítě Dairy Queen, Texas Chicken, výrobce preclíků Pretzlemaker nebo zmrzlinářský řetězec Cold Stone Creamary. „Ačkoli americké značky svůj zájem o český trh avizují, zde ve velké většině případů ještě nemají partnera, který by zde jejich síť rozvíjel. Informacemi o chystaném vstupu tak nejčastěji testují, zda je o ně u nás zájem,“ říká Gabriela Petrová z poradenské společnosti PROFIT system.

Master-franšízové partnery však v tuzemsku hledá celá řada dalších sítí, a to ze všech koutů světa. Příkladem mohou být kosmetické značky DepilConcept či BodyConcept nebo jazyková škola Speak Up či síť mateřských škol Socatots. Další nabídku master-franšízových licencí najdete v Katalogu franšíz.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank