11.01.2015

Podpora i pro franšízory

UniCredit Bank získala zakázku do Evropské investiční banky. Ta od ní nakoupila hypoteční zástavní listy za 5,4 miliardy korun.

Firmy, které se rozvíjejí pomocí franšízové licence, pocházejí z drtivé většiny z řad malých a středních podnikatelů (SME). Tyto malé podnikatele se snaží podporovat i banky různými výhodnými nabídkami. O to se snaží i Evropská investiční banka. Ta v prosinci koupila od banky UniCredit Bank Czech republic and Slovakia hypoteční zástavní listy za 196 milionů eur a jedním z cílů, proč tak udělala, je podpora SME.

unicredit bank_pobocka

Společnost UniCredit Bank rozvíjí i partnerské pobočky UniCredit Bank Expres. V Česku se nachází na 48 místech. Jejich počet chce banka nadále rozšiřovat.

EIB koupila dluhopis jako ekvivalent úvěru, což znamená, že UniCredit Bank použije získané zdroje k rozšíření svého střednědobého a dlouhodobého financování sektoru SME v ČR. Druhým cílem je podpora rozvíjejícího se českého trhu HZL. V něm EIB spatřuje velký potenciál. „EIB považuje český trh s HZL za konkurenceschopný zdroj financování reálné ekonomiky a místních investic,“ říká Wilhelm Molterer, viceprezident EIB.

Celkový objem emise tohoto hypotečního zástavního listu je 800 milionů eur, roční kupón ve výši 1,875 % a jeho splatnost je v prosinci 2018. Dluhopis je první emisí vydanou v rámci mezinárodního programu hypotečních zástavních listů UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia o celkovém maximálním objemu 5 miliard eur, který byl zřízen v loňském roce.

Jsem velmi rád, že jsme mohli s Evropskou investiční bankou uskutečnit tuto transakci. Financování prostřednictvím HZL jako úvěrového ekvivalentu je inovativním řešením financování s jediným cílem – být konkurenceschopnější při poskytování úvěrů našim SME klientům,“ uzavírá Gregor Hofstaetter-Pobst, finanční ředitel UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Banka dále očekává, že v souvislosti s dalšími transakcemi s HZL plánovými na následující rok se k EIB připojí další investoři.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank