Na českém trhu fungovaly 2 kosmetické salony Body Concept. Bohužel master-franšízant pro ČR a SR nechtěl nadále rozvíjet síť studií a portugalská firma musela spolupráci rozvázat.
Čtvrtek
08.01.2015
Zahraniční společnosti Groupo Concept a BK Solutions se potýkají s problémovými master-franšízanty. S aktivitami u nás ale nekončí.
 

Ač náš portál Franchising.cz podporuje franšízing všemi možnými prostředky, jako správní experti musíme informovat i o negativních věcech, které s sebou franšíza přináší. Forma podnikání je vymyšlena dobře, ovšem zkazit ji může jen chování lidí. Těžké to mají firmy, které si vyberou špatného franšízanta. Proto tak platí přísloví – dvakrát měř, jednou řež.

Ztratit franšízanta z důvodu jeho špatného chování je pro firmu vždy nepříjemná věc. I s tímto se však dokáže lépe vyrovnat než zahraniční společnosti, které ztratí svého zástupce v podobě master-franšízanta. I v České republice se našly firmy, které narazily na špatné partnery a teď se s tím musí vyrovnat. Přes špatnou zkušenost chce v podnikání pokračovat například portugalská společnost Groupo Concept, která zastupuje franšízové systémy Depil Concept a Body Concept.

V roce 2011 jsme podepsali dohodu s master-franšízantem pro Českou republiku a Slovensko. Bohužel za 2 roky nebyl schopen dostát svým závazkům, nestaral se o rozvoj sítě, a tak jsme se rozhodli odstoupit od smlouvy,“ dodává majitel firmy Groupo Concept Alexandre Lourenco s tím, že ještě loni pokračovaly tahanice o užívání webové stránky obou konceptů. Bývalý partner nechtěl stránku odevzdat, což též znemožnilo další vývoj v hledání nového partnera.

V současné době portugalská firma, která drží licenci na kosmetické salony, hledá nového master-franšízanta v České i Slovenské republice, s čímž mu pomáhá i poradenská společnost PROFIT system. „Udělali jsme chybu, z které jsme se poučili a rozhodli se upravit podmínky v získání master-licence. Nadále však věříme, že místo pro Body i Depil Concept v České republice existuje,“ uzavírá Alexandre Lourenco.

Společnost Groupo Concept se se špatným partnerem vypořádala. To nemůže říci společnost BK Solutions, původem z Polska, kterého dle našich informací získaných od poskytovatele licence její master-franšízant loni nečekaně odstoupil od smlouvy. Veškeré aktivity na českém trhu teď franšízor řídí z polské centrály. Podrobnosti o dalším směřování na českém trhu, zatím firma nechtěla blíže komentovat.

Vzhledem k tomu, že neexistuje jeden univerzální vzor franšízové smlouvy, různé smlouvy tuto záležitost upravují. Každá franšízová smlouva však musí obsahovat ustanovení týkající se možnosti jejího rozvázání. Franšízor by tak měl dávat pečlivý pozor na přípravu, aby se eliminovala rizika při rozvazování smluvního vztahu,“ uzavírá Lenka Nováková, franšízová konzultantka poradenské firmy PROFIT system. 


Populární na fóru

17 poboček za 9 měsíců

Hi there! This post couldn't be written any better! Reading through this post reminds me of my previous roommate! He always kept talking about this. I will forward this article...

4 komentář(e)
posledni 16.09.2018
17 poboček za 9 měsíců

This is a great little post with some valuable tips. I totally agree. The way you bring passion and engagement into the things you do can really change your outlook on live. -...

4 komentář(e)
posledni 04.09.2018
Vydělávejte s úsměvem

Nová franšízová příležitost na obzoru. Podnikatelská šance pro kosmetické salony i zubní ordinace...

1 komentář(e)
posledni 27.03.2015
Cesta za rozvojem

krasny e-shop www.hgmbizuterie.cz

3 komentář(e)
posledni 11.02.2015
Cesta za rozvojem

Jednání mně překvapilo, mají to vymyšlené opravdu do všech detailů. Podnikatelský plán Vám vypracují na míru, podpora maximální a garanci zisku nejenom...

3 komentář(e)
posledni 27.01.2015
Cesta za rozvojem

Zatím jsem ze společností jenom v jednání, ale můžu vřele doporučit! Mají skvělý přístup, a s garancí to myslí vážně. Děkuji portálu Franchising za tuto...

3 komentář(e)
posledni 27.11.2014
Franchisa pro každého

Je dobré, že Amaryllis se zaměřil i na malé podnikatele, nové koncepty zní zajímavě

1 komentář(e)
posledni 11.02.2013
17 poboček za 9 měsíců

Dobrý den, děkujeme Vám za Váš zájem o EXPRESKU na Kladně. I zde plánujeme EXPRESKU otevřít. Budeme Vás informovat na našich webových stránkách www.expreska.cz. Těšíme se...

4 komentář(e)
posledni 16.07.2011