14.01.2015

Zlepšení podmínek

RE/MAX hodlá změnit realitní prostředí v Česku. I z toho důvodu vstoupil do Asociace realitních kanceláří.

Realitní kancelář RE/MAX se od ledna stala členem Asociace realitních kanceláří ČR (ARK ČR). Členem ARK ČR se zatím stal držitel master franšízy RE/MAX a jednotlivé kanceláře jej budou následovat. Společnost s asociací spolupracovala už delší dobu, přímý vstup však dle slov prezidenta RE/MAX Davida Krajného akcelerovaly kauzy z posledních let, které poškozovaly realitní branži.

Re/Max Collection Office Foto RE/MAX

Realitní kancelář RE/MAX se na českém trhu rozvíjí pomocí franšízy. Do její sítě patří 109 franšízových kanceláří.

Společným cílem této sítě a realitní asociace je zvýšit profesionalitu prestiže realitních makléřů a zintenzivnit spolupráci mezi partnery. „Půjde o spolupráci na školení makléřů, zavedení jednotné úpravy certifikace nebo spolupráci na existujícím systému neveřejné databáze MLS ARK ČR,“ říká Jaroslav Novotný, prezident ARK ČR s tím, že hlavním cílem bude zejména příprava nové legislativy, která bude upravovat podnikání na trhu.

Nejen společnost RE/MAX, ale i její franšízanti si všímají, že až polovina realitních transakcí probíhá bez účasti realitních profesionálů. „Na tento bod se chceme s Asociací také zaměřit a zvýšit povědomí o tom, že prodej nemovitosti skrze profesionálního makléře je nejen výhodnější, ale také bezpečnější,“ upozorňuje David Krajný.

Asociace realitních kanceláří funguje na trhu od roku 1991. Z franšízových realitních kanceláří se členy stali i franšízanti ze společností CHIRŠ a Evropa RK.  

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank