15.01.2015

Orbis posiluje pozici

Část hotelů Accor v Česku bude rozvíjet jejich strategický partner, firma Orbis. Využije i franšízy.

Franšízing v hotelnictví zažil v Polsku událost, která ovlivní i hotely u nás. Společnost Orbis, jeden z největších provozovatel hotelů v Polsku, podepsala se svým strategickým akcionářem Accor dohodu o převzetí 46 hotelů ve střední Evropě a uzavřela s ním licenční smlouvu. Dohodou posílila firma Orbis svou pozici lídra na trhu s ubytováním ve střední Evropě.

Vnitřek hotelu ibis v Praze Foto Accor Hotels Facebook

Společnost Orbis převezme 46 hotelů od společnosti Accor ve střední a východní Evropě. Získal taky licenci na přednostní rozvoj hotelů Accor v 16 zemích.

Díky této transakci se společnost Orbis stala jediným provozovatelem značek skupiny Accor v 16 zemích regionu, v Bulharsku, České republice, Maďarsku, Polsku, Rumunsku a na Slovensku. Celková hodnota obchodu se vyšplhala na 142,3 milionu eur (přes 4 miliardy korun). „Převzetí aktivit skupiny Accor ve střední Evropě je pro Orbis klíčovým momentem. Transakce přesně zapadá do naší strategie širšího rozvoje v daném regionu,“ uvedl  Gilles Clavie, předseda správní rady společnosti Orbis.

Hotely jsou provozovány pod různými značkami skupiny Accor, a to Sofitel, Pullman, MGallery, Novotel, Mercure, ibis a ibis budget. 38 z nich je již v provozu a osm projektů je plánováno – z nich tři bude Orbis řídit a na pět získá franšízu. 76 procent těchto hotelů se nachází v hlavních městech.

K podpisu dohody mezi společnostmi Orbis a Accor došlo 7. ledna 2015. V ten samý den pak Orbis také podepsal se společností Accor licenční smlouvu (Master License Agreement), na jejímž základě získává právo provozovat hotely pod značkami skupiny Accor do roku 2035, z toho minimálně 10 let exkluzivně, a to v 16 zemích střední a východní Evropy.

Vstup na tyto perspektivní trhy přináší společnosti Orbis příležitost k masivnímu zvýšení nabídky. Díky této transakci naše pozice na trhu významně posílí – celkový počet našich hotelů překročí 100 a budeme rozvíjet obchodní aktivity v 16 zemích,“ uzavírá Gilles Clavie s tím, že skupina zrychlí expanzi zejména díky modelům řízení a franšízám, případně využije možnosti vlastnictví.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank