27.01.2015

Kebaby podávané od mistra

Franšízový koncept Mr. KEBAB se nebojí plagiátorů a myslí na expanzi. Česko a Slovensko jsou v hledáčku jako první.

Ve fastfoodových řetězcích nalezneme především oblíbené hamburgery, avšak portfolio jídel v restauracích rychlého občerstvení nabízí více možností. Mezi ně se řadí například kebaby, na které se zaměřila společnost Mr. KEBAB, jež hodlá svůj stejnojmenný koncept rozšířit i do Čech. Pomocí franšízy se rozvíjí na Slovesnku a stejným způsob hodlá využít i u nás.

provozovna Mr.Kebab v Košicích Foto Mr. Kebab

Česko a Slovensko jsou země, kde chce franšízový koncept Mr. KEBAB vytvořit síť. Nebrání se však rozvoji ani v okolních zemích.

Loňský rok byl pro firmu Mr. KEBAB ve znamení zdokonalování konceptu, aby byl ve všech směrech připraven k expanzi. „Novinek a inovací bylo opravdu mnoho, ale naše mravenčí práce se vyplatila. Můžu říci, že i minulý rok pokračoval růst našeho obratu, který byl 10 %. Je to už třetím rokem, kdy naše tržby rostou,“ komentuje uplynulý rok jednatel firmy Ľubor Lelovits.

Zákazníci mohou zatím nakoupit kebaby na dvou místech v Košicích, avšak zájemci o franšízovou licenci, která vyjde na 10 tisíc eur, se ozývají i z jiných měst. Společnost vidí potenciál na Slovensku v počtu až 20 restauračních míst. Koncept firma nastavila jak na rozvoj na Slovensku, tak také v České republice. Nebrání se ale ani vstoupit do dalších států.

Nápad provozovat stánky s kebaby oceňují i jiní podnikatelé a zajímavý koncept bohužel vedl i k tomu, že firma Mr. KEBAB se setkala i s plagiátory. „V Maďarsku jsme vyhráli soudní spor o naši ochrannou známku. I na Slovensku se plagiátoři našli, tam však stačilo jen upozornění,“ vyjmenovává problémy Ľubor Lelovits s tím, že v Jižní Korey podvodníci už rozšiřují síť velmi podobnou té, co vymyslel Mr. KEBAB. Možnosti řešit problém až tak daleko jsou naneštěstí omezené.

Firma se ale nevzdává a expanzi do okolních států se nebrání. V jejím hledáčku jsou především Maďarsko a Rakousku, zájemci se ozývají i ze Španělska a Řecka. Základem však bude nejdříve uchopit koncept Mr. KEBAB tím správným směrem, než jej bezmyšlenkovitě rozvíjet.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank