13.02.2015

ERA roste

Franšízová síť ERA Reality rozšiřuje počet svých kanceláří po celém Česku. Plní tak postupně strategii získat až 120 kanceláří.

Realitní kancelář ERA Reality, která v roce 2013 nově vstoupila na český trh, může mluvit o úspěchu. Loňský rok uzavřela se 30 franšízovými kancelářemi a svůj cíl, který si zadala, tak plní na sto procent. „Plánem bylo otevřít v roce 2014 celkem 12 franšízových poboček, což se podařilo,“ konkretizuje úspěchy pro Franchising.cz Martin Seidl, obchodní ředitel společnosti ERA Reality. Firmě se dařilo i zvýšit své tržby, ty loni rostly až o 300 %.

pobočka ERA Reality Foto ERA Reality

Firma ERA Reality byla založena v roce 1971 ve Spojených státech amerických, v současné době působí ve 42 zemích světa a spolupracuje s přibližně 32 000 realitními makléři.

Polovinu z franšízových partnerů dle Martina Seidla tvořili loni fungující realitní kanceláře či profesionálové, kteří se pohybují v realitním oboru už dlouhá léta. Mezi druhou polovinu patřili podnikatelé, kteří teprve začínají do vod realit kráčet. Jedná se o start-upové podnikatele. „Našim záměrem je tento vyvážený poměr zachovávat i v budoucnu.“

Strategie rozvoje pro síť ERA Reality zůstává nadále stejná, tedy otevřít v České republice na 120 ERA kanceláří. Letos by se tak firma ráda posunula na číslo 45 otevřených franšízových poboček, především v neobsazených regionech. Nově například služeb ERA reality mohou využít klienti v Opavě, Mladé Boleslavi, České Lípě či v Brně.

Mimo posilování realitní sítě ERA Reality společnost rostla i vnitřně. Počet makléřů dospěl k číslu 150, což oproti roku 2013 představuje nárůst o 100 %. Firma také na základě požadavků trhu doplňovala i svůj systém vzdělání o potřebná témata. „Základní principy ERA Reality zůstávají stejné, nicméně veškerá činnosti je podpořena zaváděním nových technologií, produktů i marketingovou podporou,“ říká Martin Seidl.

Realitní franšízy jsou nadále oblíbené. Podnikatelé, kteří chtějí podnikat v oblasti realit, si vybírají už zavedené značky, které mají zkušenosti se na trhu prosadit. Franšízy je tak dobrou volbou jak pro podnikatele, tak pro realitní společnosti. Ne nadarmo jich loni na trhu působilo ve franšíze téměř 30.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank