07.03.2015

Koh-i-Noor slaví úspěch

Vlastislav Bříza, majitel holdingu Koh-i-Noor. Právě toto jméno zaznělo nejhlasitěji v průběhu předávání ocenění Podnikatel roku.

V pořadí patnáctý ročník ankety pořádané poradenskou společností EY tak ovládla firma, která má dobré jméno nejen u nás, ale i za hranicemi České republiky.  Vždyť kdo by neznal kancelářské a školní potřeby, jež značka vyrábí v závodě v Českých Budějovicích. Vlastislav Bříza tak bude Českou republiku reprezentovat v Monaku na klání o titul Světový podnikatel roku.

Andrej Babiš, Magdalena Souček, Jiří Hlavatý, Vlastislav Bříza Foto EY

Trofej pro vítěze si Vlastislav Bříza převzal v pražském paláci Žofín z rukou 1. místopředsedy vlády pro ekonomiku a ministra financí ČR Andreje Babiše, EY Podnikatele roku 2013 České republiky, Jiřího Hlavatého ze společnosti JUTA a Magdaleny Souček, vedoucí partnerky společnosti EY, která soutěž pořádala již popatnácté.

Vlastislav Bříza ve finále soutěže Podnikatel roku 2014 „porazil“ další finalisty, které patřil i Stanislav Bernard z Rodinného pivovaru BERNARD. Právě Rodinný pivovar BERNARD loni spustil projekt na bázi franšízingu v podobě BERNARD Pubu. Dalšími soupeři, které Vlastislav Bříza  předčil pak byli Vladimír Velebný ze společnosti ContiPro, Jaroslav Horák, majitel vydavatelství Albatros Media a Martin Vohánka z W.A.G. payment solutions.

Technologie i lidé bez domova

Titul EY Začínajícího podnikatele roku 2014 získal Petr Mahdalíček ze společnosti Simplity. Jeho firma nabízí klientům služby v oblasti tzv. „data intensive“ aplikací, pomocí nichž dokáže nastavit fungující komunikaci i mezi zdánlivě nesourodými odděleními. Držitelem titulu EY Technologický podnikatel roku 2014 je Vladimír Velebný z holdingu Contipro. Holding Contipro, které sídlí v Dolní Dobrouči u Ústí nad Orlicí, je jedním ze světových lídrů v oblasti výzkumu a výroby kyseliny hyaluronové, vlastní kolem 70 světových patentů.

Společnost EY ve spolupráci se společností RSBC také udělily titul EY Společensky prospěšný podnikatel roku 2014, který obdržela Tereza Jurečková ze společnosti Pragulic – Poznej Prahu jinak!, o. s., za projekt zaměřující se na pomoc lidem bez domova a v obtížné životní situaci.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank