09.03.2015

Zaostřeno za hranice

Síť optik Doktor Klain loni franšízové pobočky neotevírala. O to více má sil do rozvoje v letošním roce.

Cílem značky je dostat se do všech krajů naší země, to jak prostřednictvím franšízantů, tak i díky otevírání dalších vlastních poboček. Chce dále navázat na ekonomické úspěchy, kterých dosáhla v loňském roce. „Obraty naší franšízové sítě v loňském roce překonaly naše očekávání,“ říká Dagmar Valášková ze společnosti Doktor Klain s tím, že o zájem potenciálních franšízantů nemá koncept nouzi. Čas však zabírá následné jednání a hledání vhodných lokalit.

doktor klain_prodejna

Společnost Doktor Klain působí v šesti českých městech. Čtyři optiky provozuje firma sama, další dvě pak mají na starosti franšízanti.

Optiky však svou šanci nevidí jen na tuzemském trhu, ačkoli ten pro pobočky Doktor Klain stále představuje prioritu. Do zorného pole zákazníků a franšízantů se chce dostat i v dalších zemích. „Do budoucna bychom měli zájem otevřít pár provozoven i v sousedních státech, především pak na Slovensku, v Polsku a Německu,“ doplňuje Valášková.

Momentálně u nás má značka Doktor Klain šest poboček, z nichž dvě jsou v rukách franšízantů. Jde o optiky v Ostravě a Olomouci. Kromě rozvoje sítě se musí firma také vypořádávat s konkurencí, která dle Dagmar Valáškové neustále roste. Téměř jako v každém oboru. „Je tedy samozřejmé, že se snažíme být co nejvíce konkurenceschopní. Toho se snažíme docílit především nejnižšími prodejními cenami, atraktivitou prostředí a neustále se zlepšujícími prodejními dovednostmi,“ dodává Valášková.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank