28.04.2015

Miliardová ztráta

Zhruba 1,5 miliardy korun. Tolik ročně doplácí Česká pošta na svou pobočkovou síť.

Ztrátových poboček má Česká pošta v současné době podle ministra vnitra Milana Chovance přibližně 1400. Většinou jde o pošty na venkově a menších městech. „Od projektu Pošta Partner si slibujeme, že ztráta bude klesat. Vláda nechce pobočky zavírat, proto je bude pošta nabízet v rámci projektu Pošta Partner. Jsem přesvědčen, že partnery najdeme, protože projekt v této podobě je pro ně výhodný,“ řekl ministr Chovanec poté, co vláda na svém jednání schválila převod části pobočkové sítě České pošty na soukromé podnikatele na bázi franšízingu.

posta_pobocka

Česká pošta provozuje v současné době 3 217 poboček. Provozování jedné z nejhustších pobočkových sítí v Evropě je značnou finanční zátěží.

Česká republika má nejnižší podíl poboček provozovaných smluvními partnery v Evropě. V Německu se jedná o téměř 100 % partnerských pošt, v Rakousku 71 %, Česká republika má v současné době pouze 1,5 % Pošt Partner z celkového počtu poboček. „Od letošního roku je naplánován desetiletý proces, na jehož konci bude Česká pošta provozovat 691 vlastních poboček. Ostatních 2 526 míst bude fungovat ve formě Pošt Partner. V roce 2015 je plánován převod 60 poboček. Konečný stav letošního roku je závislý na jednání České pošty s potenciálními smluvními partnery, kteří budou provozovateli Pošt Partner,“ říká generální ředitel České pošty Martin Elkán.

Česká pošta si kromě úspor od projektu slibuje zvýšení komfortu pro své klienty, kdy jednotliví provozovatelé poboček budou moci upravovat hodiny pro veřejnost podle potřeb dané lokality. Důležitým aspektem projektu je také finanční výhodnost nejen pro Českou poštu, ale i pro smluvní partnery.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank