04.05.2015

Za úspěchem po kolejích

Originální nápady vydělávají. O tom se přesvědčuje i franšízová síť restaurací Výtopna.

Lidé po celém světě mají rádi originalitu. A Češi nejsou výjimkou. Příkladem může být i síť restaurací Výtopna, jejíž specialitou je obsluha hostů pomocí modelů vlaků. Momentálně v Česku fungují čtyři provozovny této restaurace. Dvě z nich jsou vedeny franšízovými partnery. V letošním roce by pak měla zahájit provoz další restaurace v Praze.

Výtopna, vláček s pivem na kolejích Foto Výtopna

Pro letošní rok si Výtopna připravila pro své franšízanty i hosty několik novinek. Kromě rozšíření nabídky jídel a nápojů, pracuje i na inovacích softwaru, které restaurace využívají.

Právě rozvoj prostřednictvím franšízingu si firma chválí jako dobrou volbu. „Naši franšízanti nám pomáhají se lépe orientovat na trhu a rychleji reagovat na nové trendy v oblasti gastronomie i s přesahy mimo ni,“ říká Martin Patočka ze společnosti EFEF, která za konceptem „vlakových“ restaurací stojí. V oblasti gastronomie bude podle něj situace čím dál tím komplikovanější pro úspěšná vstup malých a středních podnikatelů na trh tak, aby se jim dlouhodobě dařilo. „Podnikání formou franchisingu tak bude nejvhodnější forma pro začínající podnikatele v oblasti gastronomie,“ doplňuje Patočka.

Na českém trhu se Výtopně daří, o čemž svědčí i růst obratu, kterého síť v prvním pololetí letošního roku dosáhla. Jejím cílem je však prorazit i na zahraničních trzích. Momentálně ji z tohoto hlediska nejvíce zajímají trhy Polska a Ruska. I zde by se značka chtěla rozšiřovat za pomoci franšízantů.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank