07.05.2015

Burgery mění strategii

Snížit náklady, zvýšit obrat, přilákat nové zákazníky. McDonald´s představil opatření, jak toho docílit.

Jedním, z kroků, které by značce McDonald´s měly dopomoci k dosažení cílů je převod zhruba 3500 restaurací do franšízy. Toho by měla síť dosáhnout do konce roku 2018. Momentálně provozuje McDonald´s po celém světě 81 % svých restaurací jako franšízy, po dokončení převodu by tento podíl měl dosáhnout 90 %. V nejbližší době, během roku 2016, by se mělo do rukou franšízantů dostat 1500 fastfoodů.

kavarna McCafe

V České republice provozuje McDonald´s na 95 restaurací. Celkem 60 z nich je v rukách franšízových partnerů.

Co se týče snižování nákladů, k čemuž jistě přispěje i výše zmíněná změna, má americký gigant také jasné představy. Přibližně 300 milionů by chtěla ušetřit, a to do roku 2017.  Vše půjde ruku v ruce s plánovanou reorganizací pobočkové sítě, stejně tak jako se změnou organizační struktury celé společnosti.

Zatím naposledy rozšířil řetězec fastfoodů počet svých restaurací na konci minulého roku. V pořadí 95. restaurace byla otevřena v Brně v Avion Shopping parku. Loni také firma rozjela koncept menších jednotek tzv. Satelite, které byly otevřeny v pražských Štěrboholích, v OC Harfa a ještě v Jihlavě. Letos se zatím s další podobnou jednotkou nepočítá. „K restauraci typu Satelite musíme totiž mít nejen vhodnou lokalitu, ale navíc daná lokalita musí být v dostatečné blízkosti mateřské restaurace,“ říká ředitelka komunikace společnosti McDonald´s Zuzana Svobodová s tím, že tato jednotka samostatně nestojí, ale vždy spadá pod „normální“ restauraci.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank