25.05.2015

Poprvé mimo Prahu

Rozvoj restaurací Lokál se ubral novým směrem.

Společnost Ambi CZ vyrazila se svým konceptem hospod Lokál za hranice našeho hlavního města. Historicky první mimopražský Lokál najdeme v Plzni. Právě expanze do regionů je cesta, kterou se Tomáš Karpíšek, majitel společnosti Ambi, rozhodl se svým konceptem vydat. „V průběhu letošního léta zahájí provoz restaurace Lokál v Brně,“ prozrazuje Šárka Hamanová, manažerka komunikace společnosti Ambi CZ.

Otevření restaurace Lokál v Plzni Foto Ambi CZ

První mimopražskou restaurací Lokál je ta v Plzni. V létě bude následovat otevření hospody v Brně.

Plzeňská restaurace sídlí v klasicistním, památkově chráněném domě z roku 1850. Za monarchie a první republiky zde Jakub Löwith provozoval semenářství, po roce 1989 tu bývala restaurace. A právě taková místa Ambi CZ pro své Lokály hledá. „Jsme rádi, když má námi zvolené místo genia loci. Ideální je, když v něm třeba historicky hospoda byla. Není to však podmínkou,“ říká Hamanová s tím, že samozřejmostí je, aby se nacházela na místě, kde je vysoký pohyb lidí.

„Když jsme se rozhodovali, kde otevřeme první mimopražský Lokál, volba byla jasná. Plzeň nám dala skvělé pivo, my jí za to chceme vrátit poctivou hospodu s příkladnou péčí o zlatý plzeňský mok,“ dodává Tomáš Karpíšek, zakladatel sítě restaurací Ambiente.

Ačkoli s rozvojem Lokálů na českém trhu firma počítá, do zahraničí se zatím nechystá. Alespoň ne v letošním roce. Bude se tak soustředit zejména na expanzi na domácím trhu a rozšiřovat počet provozoven. Momentálně totiž u nás najdeme celkem šest Lokálů. Pět z nich je v Praze.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank