05.03.2012

Zájem o franchising roste

Na 1 750 zájemců navšívilo v pátek a sobotu veletrh Franchise Meeting Point. Své koncepty představilo 35 vystavovatelů.

Letošní brněnský veletrh Franchise Meeting Point se podle většiny účastníků povedl. Důkazem jsou i nečekaně vysoká čísla počtu návštěvníků. Veletrh se konal od 2. do 3. března 2012 v prostorách brněnského výstaviště a během dvou dnů ho navštívilo 1 750 zájemců o tento způsob podnikání. Pozitivní je vysoká účast mladých lidí. Výjimkou nebyli ani studenti vysokých škol, kteří o franchisingu píšou bakalářské nebo diplomové práce.

Business_výstavafranchise

Pro zájemce o franchising se chystá jubilejní už desátá konference Franchising Forum 2012. Akci pořádá Česká asociace franchisingu a uskuteční se 30. května 2012 v hotelu Holiday Inn Prague Congress Centre.

Velký zájem o veletrh je potvrzením trendu, na který poukázala už publikace Franchising REPORT 2011. V ní se píše o rostoucím zájmu o podnikání formou franchisingu, protože podnikání pod zavedenou značkou je méně rizikové než začínat pod vlastním jménem. Mezi vystavovateli byly jak známé a zavedené značky (Subway, Yves Rocher), tak ty méně známé, které s franchisingem teprve začínají (Sklizeno, Končím s fajčením), i zahraniční společnosti, které na českém trhu ještě vůbec nepůsobí (Bennigan's z Kypru, Cili Pizza z Litvy).

Součástí veletrhu byly také přednášky odborníků i prezentace jednotlivých franchisingových konceptů. Společnost PROFIT system®, která provozuje portál FranchisigINFO.cz, zde představila svou publikaci o stavu franchisingu v Česku Franchising REPORT 2011 a také nový časopis na tuzemském trhu Vlastní firma FRANCHISING, jehož první číslo vyjde už na konci března.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank