18.06.2015

Podnikání s čistotou

Síť rychločistíren 5áSec má na našem trhu 28 vlastních poboček. Pro další rozvoj chce využít franšízové partnery.

Mnoho lidí v dnešní uspěchané době nemá dostatek volného času, právě pro ně jsou určeny specifické služby, jako jsou například rychločistírny. „Naše odvětví se neustále rozvíjí, což je vidět i na nových mladších zákaznících. V současné hektické době lidé tyto služby vyhledávají, protože nemají čas se s nimi zabývat doma a preferují volný čas využívat jinak a lépe, než právě praním a žehlením,“ potvrzuje trend Markéta Beaujardová, ze společnosti IDEAL Česká, která v České republice a na Slovensku zastupuje franšízovou síť 5áSec.

5áSec_obrázek_provozovna

Zájemce o franšízovou licenci 5àSec by se měl připravit na potřebu počáteční investice 3 až 4 milionů korun, v závislosti na velikosti provozovny.

Mnoho našich zákazníků tvoří například zaměstnanci byznys center,“ vysvětluje Beaujardová a dodává, že služby rychločistíren v poslední době využívají i společnosti zabývající se prodejem pracovních uniforem. Paleta  klientů je však široká, podle ní se jedná o lidi ve věkovém rozmezí zhruba 25 až 70 let.

Kdo by si myslel, že v oboru péče o textilie nedochází k žádným inovacím, mýlil by se. „V našem odvětví jsou neustálé novinky týkající se technického vybavení-strojů, nové technologie, které jsou zaměřeny hlavně na šetření nákladů a zároveň myslí i na zdravé životní prostředí,“ vysvětluje Beaujardová a upřesňuje, že za velmi důležité při růstu značky považuje zapojení společnosti do programu udržitelného rozvoje.

Francouzská sít rychločistíren 5áSec má aktuálně v Čechách celkem 28 vlastních poboček. Nejvíce z nich nabízí své služby klientům v našem hlavním městě. Zájemce o franšízovou licenci by se měl připravit na potřebu počáteční investice ve výši 3 až 4 milionů korun, a to v závislosti na velikosti provozovny. Velikost investice je dána především moderním technologickým zařízením, které je citlivé k životnímu prostředí.

Síť rychločistíren 5áSec byla založena ve Francii roku 1968. V současnosti společnost působí ve 30 zemích světa. V České republice začala podnikat roku 2011, přičemž většina jejich poboček se nachází v obchodních centrech. 

 

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank