19.06.2015

Jít svou cestou

Svoboda rozhodování a samostatnost byly tím hlavním motivem, proč se Artur Petržilka rozhodl podnikat.

Při výběru vhodného oboru podnnikání se rozhodl pro oblast pojišťovnictví. Momenteálně tak se svojí  pojišťovací kanceláří v Praze 9 funguje pod značkou INSIA. „Chtěl jsem samostatnost ve svém životě, svobodu rozhodování. Prostě jsem nechtěl mít nad sebou manažera,“ vysvětluje motiv pro rozjetí vlastního byznysu Petržilka.

insia_marsch_spoluprace

Praxe v oboru pojišťovnictví, registrace u ČNB a ochota do svého podnikání investovat zrhuba 100 tisíc korun. To jsou hlavní předpoklady k přijetí do sítě pojišťovacích makléřů Insia.

Do sítě Insia se zapojil před čtyřmi lety a není doba, kdyby tohoto rozhodnutí litoval. „Stále se mi daří a můj byznys pozvolna roste,“ hodnotí výsledky své kanceláře Petržilka, který je dnes součástí jedné z největších sítí pojišťovacích makléřů ve střední a východní Evropě. Ta v České republice a na Slovensku čítá více než 1600 registrovaných členů sítě, což jí umožňuje dobře pokrývat území obou států.

S rozvojem prostřednictvím partnerů začala Insia před deseti lety. V tomto duchu má v plánu svou síť zvětšovat i nadále. Stále tak hledá partnery, kteří by chtěli do sítě vstoupit a těžit tak výhod ze zavedného konceptu, který na našem trhu působí již delší dobu.

Počáteční investice ve výši zhruba 100 tisíc korun je určena na vybavení kanceláře a označení prostor.  Žádné další platby nejsou při startu podnikání nutné. Následně franšízant platí mateřské společnosti pouze poplatek odvozený z podílu z tržeb. Zájemce o to být součástí konceptu Insia nesmí zapomenout na dva základní požadavky sítě jejichž splnění je podmínkou přijetí. Tou první je registrace u České národní banky a tou druhou minimálně dvouletá praxe v oboru pojišťovnictví.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank