05.03.2009

Reality si pohrávají s Kočkou

Polovinu sítě realitních kanceláří Mexx Reality, které se profilují i jako franchisový koncept, koupil Jan Kočka ze známé pražské rodiny.

Kočka podíl v Mexx Reality koupil podíl od Jiřího Seböka, uvedl server aktuálně.cz. Dříve se přitom objevily v tisku informace, že tento podíl Sebök prodal investiční skupině Natland Group. Jan Kočka pochází ze známé pražské rodiny. Jeho otec Václav Kočka provozuje Matějskou pouť. Druhý z bratrů byl nedávno zastřelen při autogramiádě knihy Jiřího Paroubka.

Bude v době krize více majetkových přesunů v oblasti realit?

Pouze investice

Kočka má být podle informací serveru ve firmě pouze investorem a nebude nijak zasahovat do jejího řízení. Druhou půlku realitní kanceláře kontroluje Zdeněk Macháček. Podle údajů z obchodního rejstříku vydal na jeho podíl před rokem soud exekuční příkaz. Macháček s ním tak nemůže jakkoliv nakládat. „V případu jde o 16 let starou směnku v řádu milionů korun, kterou rozporuji. Celá záležitost byla promlčena již v roce 2005 a protistrana s ní náhle přišla až po tomto promlčení,“ uvedl v tisku Macháček.

Mexx Reality chtějí franchisanty

Mexx Reality jsou jednou z nejvýznamnějších realitek hlavně v Praze. Na trhu působí od roku 2000. V současnosti mají kolem deset poboček. Partnery hledají například pro města Jihlava, Pardubice, Zlín nebo Olomouc.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank