29.06.2015

Pokrýt celou republiku

Momentálně má franšízová síť ERA Reality na tuzemském trhu 36 kanceláří. Během léta však jejich počet vzroste, prozradil Martin Seidl, obchodní ředitel ERA Reality Česká republika.

Jak se ve Vašem byznysu projevilo oživení realitního trhu?

V důsledku oživení české ekonomiky a historicky nejnižších úrokových sazeb začíná rezidenční trh s nemovitostmi v roce 2015 opravdu vykazovat známky růstu. V podnikání, z perspektivy našich franšízových partnerů - ERA realitních kanceláří, se letošní dosavadní vývoj realitního trhu projevuje nejzřetelněji v podobě nárůstu počtu prodaných nemovitostí, který činí v průměru 10% oproti stejnému období v roce 2014. Pozitivní trend na trhu s nemovitostmi vždy nějakým způsobem ovlivňuje veškeré realitní kanceláře a podnikatelské subjekty působící v realitním oboru a v takovémto období často registrujeme jejich zvýšené odhodlání k rozšíření a zefektivnění svého podnikání. Aktuální trend má tudíž určitý vliv rovněž na rozšiřování celé franšízové sítě ERA Reality, jelikož franšízing byl vždy jednou z alternativ jak rozšíření a zefektivnění svého podnikání dosáhnout.

Martin Seidl Foto ERA Reality

Celkovým cílem franšízové sítě ERA Reality je mít na tuzemském trhu 120 kanceláří, díky nimž budou mít zákazníci snadnější přístup k jejím službám. Do konce letošního roku by jich na trhu mělo být 45.

Kdy se můžeme těšit na nejbližší otevření nových provozoven?

Jedním z našich prioritních cílů při expanzi sítě ERA Reality je vstup do neobsazených regionů za účelem plošného pokrytý celé ČR a v průběhu června a července budou nově otevřeny ERA provozovny v Českých Budějovicích, Pardubicích a Olomouci.

Jaké jsou požadavky vůči franšízantům, a to jak kapitálové, případně prostorové?

Počáteční investice franšizanta musí být obecně vždy v dostatečné výši na pokrytí předem společně plánovaných nákladů. Pro úspěšnou budoucí spolupráci je klíčové ještě před udělením franšízové licence s každým novým partnerem společně definovat jeho potřeby, cíle, možnosti a očekávaný obrat, což má přímý vliv na výši potřebné počáteční investice a její návratnost. Portfolio našich partnerů je široké a dnes ho tvoří podnikatelé, kteří již dříve provozovali různě velké realitní kanceláře, nebo do realitního oboru vstoupili nově a vzhledem k jejich rozdílným potřebám a ambicím se lišila také jejich počáteční investice. V průměru se však celková investice pohybuje mezi 250 až 500 tisíc korun Kč.

Co mohou vaši franšízanti od vstupu do sítě čekat?

Více něž 43 let ověřený podnikatelský koncept v realitách a příležitost využívat sdílenou marketingovou strategii a zázemí značky ERA, která je dnes jednou z nejsilnějších realitních společností na světě. Součástí konceptu jsou unikátní vzdělávací systémy a workshopy, nejnovější technologie, referenční systém v ERA síti, programy na nábor makléřů a kariérní řád, pravidelné osobní konzultace a podpora, možnost podílet se na jednotném marketingu, nebo úspora nákladů prostřednictvím výrazných slev a výhod u dodavatelů. ERA realitní kanceláře mají rovněž příležitost využívat celou škálu produktů, mezi které patří také v ČR unikátní produkt s názvem ERA Finance, spočívající v systematickém předávání leadů na financování nemovitostí a díky kterému již řada našich franšízových partnerů zásadně navýšila své příjmy.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank