02.07.2015

Byznys bez bariér

McDonald’s získal ocenění za svou personální politiku. Uspěl v konkurenci 30 společností a organizací.

Společnost McDonald´s, provozovatel restaurací rychlého občerstvení, se stala vítězem ocenění Zaměstnavatel bez barier v soutěži Sodexo Zaměstnavatel roku.  „Naši pracovníci získávají technické znalosti, prezentační dovednosti, učí se komunikaci, efektivnímu využívání času a samozřejmě plánování,“ komentuje působení handicapovaných u firmy Zuzana Svobodová, manažerka McDonald´s ČR/SR.

zamestnanci McDonalds ve Frydku Mistku

Mezi 75 zaměstnanci s postižením, kteří představují 3 % z celkového počtu lidí, jež v této síti rychlého občerstvení pracují, jsou lidé s handicapem i na pozicích středního managementu.

McDonald´s u odborné poroty bodoval nejen počtem zaměstnanců s handicapem, kterým dává práci, ale také díky tomu, jaké šance jim nabízí. Mezi 75 zaměstnanci s postižením, kteří představují 3 % z celkového počtu osob, jež v této síti rychlého občerstvení pracují, jsou lidé s handicapem i na pozicích středního managementu. Tedy například vedoucí provozu úseku. Mají na starosti mnoho pracovníků, včetně těch, kteří zaučují nové kolegy.

Smysluplná práce

Garantem kategorie Zaměstnavatel bez bariér je již tradičně Konto Bariéry. Při hodnocení nepovažuje za zásadní množství zaměstnaných handicapovaných. Primárním kritériem je umístění těchto lidí na pozici kvalifikované pracovní síly. Je kladen důraz především na to, aby lidé s postižením byly zaměstnání na základě toho, co umějí a znají.

Řídící pozice jsou přesně ty, které Konto Bariéry neúnavně vyzdvihuje a propaguje. Aby společnost viděla, že lidé s handicapem mohou i řídit a rozhodovat, že jsou stejně spolehliví a zdatní jako jejich zdraví kolegové,“ vysvětluje ředitelka Konta Bariéry Božena Jirků a dodává, že handicapovaní jsou často spolehlivější, než jejich zdraví kolegové. V neposlední řadě se také vyznačují velkou loajalitou k zaměstnavateli i ochotu učit se nové věci.

V minulých letech získaly ocenění Zaměstnavatel bez bariér firmy jako IBM, Škoda Auto, Siemens nebo Český Rozhlas. Titulem se mohou pyšnit i menší společnosti jako je například Auto Jarov.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank