06.03.2009

Starbucks zavře dalších 300 kaváren

Kavárenský gigant ohlásil další uzavírání restaurací. K dříve plánovaným 661, přibude dalších 300 uzavřených kaváren po celém světě, především však v USA.

Dvě třetiny, tedy 200 kaváren, chce Howard Schulz uzavřít v USA. Zbylých 100 na dalších trzích. Kde přesně se budou kavárny zavírat, oznámí firma později. Uzavírání prodělečných kaváren, které ohlásila firma loni v prosince a nově doplnila v lednové finanční zprávě, má podle vedení ušetřit franchisovému gigantu půl miliardy dolarů. Starbucks celosvětově provozuje několik desítek tisíc kaváren.

Během několika málo měsíců ohlásil Starbucks uzavření již téměř 1000 restaurací. V Česku se zatím rozvíjí.

Zpomalení rozvoje

Starbucks zároveň ohlásil, že ještě sníží počet nově otevíraných restaurací. Na americkém trhu to je snížení o 60 na 140 restaurací a ve zbylých regionech světa to je snížení o stovku na 170 kaváren. Opatření se dotkne kolem 6000 pracovních míst. Firma chce pro ně najít uplatnění v rámci řetězce.

V Česku rozvoj

U nás, kam Starbucks vstoupil na začátku loňského roku, zatím gigant úspěšně expanduje. Až do letošního února otevřel devět nových restaurací, ale pouze v Praze. V dalším období chce ale řetězec expandovat i do dalších regionů.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank