03.07.2015

Od ponožek po polštáře

Služby šetřící čas jsou mezi Čechy stále populárnější. To se projevuje i na zvyšující se oblibě čistíren a prádelen. Představují tak zajímavý byznys.

V nich zákazník nejen ušetří čas, ale poskytne svému prádlu nadstandartní péči. Na první pohled by se možná zdálo, že praní prádla nemůže být atraktivní obor pro podnikání. Opak je však pravdou. V České republice dnes zájemce nalezne množství čistíren a není překvapivé, že některé z nich nabízejí možnost franšízové spolupráce.

Quickwash obrazek pracek, lidi Foto Quickwash

Samoobslužné prádelny se velmi dobře uplatnily ve Spojených státech a v západní Evropě. U nás jsou stále určitou novinkou. Pro podnikatele tak mají zajímavý potenciál.

Z Francie k nám dorazil koncept rychločistíren 5áSec. Ty dnes mají celkem 28 vlastních poboček, které se nalézají především v Praze.  Na trhu je však dostatek místa pro tyto služby, a proto firma stále hledá franšízové partnery, kteří by chtěli otevřít své vlastní podnikání s čistotou. „ Naší rozvojovou strategií je posílení na našem trhu a v ostatních evropských státech,“ vysvětluje Markéta Beaujardová, ze společnosti IDEAL Česká, která v České republice a na Slovensku zastupuje franšízovou síť 5áSec. Společnost působí v celkem 30 státech.

Rychlejší praní

Trochu jinou cestou se vydal koncept QuickWash, který nabízí svým zákazníkům možnost samoobslužného praní za použití průmyslových praček a sušiček. Ten má aktuálně jednu vlastní provozovnu v Ostravě a druhou v Havířově. Momentálně však jedná s potenicálními franšízanty o rozšíření i do ostatních částí republiky. Slibně se dnes dle společnosti vyvíjejí jednání o zřízení franšízové pobočky v Českých Budějovicích a v Praze.

 „Největší výhodou laundromatu je úspora času. Průmyslové pračky umožňují vyprat prádlo za mnohem kratší dobu než pračka v domácnosti,“ vysvětluje obchodní ředitel firmy Primus Tomáš Drga. Pro ty, kteří nechtějí čekat, než jejich prádlo bude čisté, je služba dropp-off,  při jejímž  využití klient prádlo pouze předá obsluze a ve smluvený čas si ho zase čisté vyzvedne. 

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank